2012 kovo 12 d. Pirmadienis
ŽEMĖS VALANDA
Šių metų kovo 31 d., šeštadienį, pasaulį apskries didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška aplinkosaugos iniciatyva – „Žemės valanda”. 20.30 val. vietos laiku milijardai žmonių, taip pat verslo organizacijos ir vyriausybės visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas ir leis Žemei 60 min. atsikvėpti.Pasaulinės kampanijos „Žemės valanda“ tikslas – atkreipti viso pasaulio dėmesį ir išreikšti susirūpinimą dėl pragaištingų žmogaus veiklos padarinių gamtai.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tap pat kviečia visus neabejingus prisijungti prie šios – žemę tausojančios akcijos. 

„Žemės valanda“ prasidėjo 2007 m. Sidnėjuje – pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir, 2011 m. joje jau dayvavo daugiau nei 5200 miestų 135 šalyse. Praėjusiais metais idėjai neliko abejingos ir šviesas gamyklose bei biuruose išjungė stambios verslo korporacijos tokios, kaip „Canon”, “Coca-Cola”, “IKEA”, “Nokia Siemens Networks”. Lietuvoje šviesas užgesino prekybos centras “Ozas”, “Swedbank”, “Maxima”, “Grand Spa Lietuva” ir  daugelis  kitų įmonių.

Lietuva prie šios akcijos prisideda jau trečius metus. Pirmą kartą startavusi Druskininkuose, praėjusiais metais “Žemės valanda” išsiplėtė ir į kitus šalies miestus. Šiemet akcijos pradžia bus iškilmingai paskelbta ir Lietuvos sostinėje. Todėl kviečiame Vilniaus miesto savivaldybės įmones ir jų darbuotojus tapti istorinio įvykio dalimi ir kartu su milijardu žmonių visame pasaulyje parodyti, kad mums, lietuviams, taip pat rūpi mūsų Žemės ateitis.

Viena valanda be elektros nedaug tepakeis, tačiau tai gali tapti simboliniu aktu, įrodančiu, kad kiekvienas žmogus turi galios reikšmingiems pokyčiams pradėti. Todėl „Žemės valandai” reikalinga visų mūsų pagalba: •    Kovo 31 d., šeštadienį, 20.30 val. vienai valandai išjunkite visus nebūtinus šviesos šaltinius, naudojamus įmonės pastato, biuro ar kitų patalpų apšvietimui. •    Užsiregistruokite svetainėje www.zemesvalanda.lt ir leiskite mums sužinoti apie savo pasiryžimą sutikti “Žemės valandą” savo įmonėje. •    Padėkite mums skleisti žinią: sukurkite “Žemės valandos” skydelį  savo įmonės interneto svetainėje,

iškabinkite “Žemės valandos” informacinį plakatą savo įmonės  patalpose,
pakvieskite darbuotojus prisijungti prie “Žemės valandos” puslapio www.facebook.com/zemesvalanda. 

•    Aptarkite “Žemės valandos” akciją su savo šeimos nariais, draugais ir kolegomis, paskelbkite apie tai socialiniuose tinkluose ir kt.•    Suburkite šeimą, draugus, kaimynus ir kolegas kartu dalyvauti  akcijoje “Žemės valanda” ir taupyti elektros energiją kasdien.Nuoširdžiai tikimės Jūsų palaikymo!
Jei jautiesi atsakingas už savo Žemę – www.zemesvalanda.lt
FacebookFacebook Messenger
Naujienos