2011 vasario 3 d. Ketvirtadienis
Informacija apie gripą


Gripas yra virusinė infekcija, kuri dažniausiai plinta nuo žmogaus žmogui jam kosint, čiaudint ir tiesioginio ar netiesioginio sąlyčio metu nuo sergančio žmogaus per rankas ar odą.

Sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis Lietuvoje artėja prie epideminio lygio (gripo epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 100 susirgimų atvejų 10 000-čių gyventojų).

Šių metų sausio 24 – 30 d. likotarpiu hospitalizuoti 404 asmenys iš jų 218 vaikų iki 17 metų ir 186 suauguseji, 8 nėščiosios moterys, 16 asmenų paguldyta į intensyvios terapijos skyrius. Nuo šių metų sausio 1 d. iki sausio 31 d. laboratoriškai patvirtinti 11 mirties atvejai nuo A(H1N1) gripo viruso.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, apibendrinęs iš Vilniaus miesto ugdymo įstaigų gautą informaciją apie 2011 metų sausio 31 dienos ugdymo įstaigų nelankomumą, informuoja, kad iš 68 lopšelių – darželių 6-iuose bendrai neatvyko daugiau negu 50 proc. vaikų.11 – oje  darželių – mokyklų nei vienoje grupėje/klasėje neatvykusių vaikų dalis nesiekė 50 proc. arba daugiau. 87 – iose bendrojo lavinimo mokyklose vaikų nelankomumas nesiekė 50 proc., tik vienoje perkopė 50 proc. ribą. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai mano, kad šiuo metu prielaidų kalbėti apie aukštą sergamumo lygį Vilniaus miesto ugdymo įstaigose kolkas nėra pagrindo, bet būtina aktyviai sekti sergamumą darželiuose ir mokyklose ir laiku taikyti sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijas.

Šiuo metu Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kas savaitę renka informaciją apie ugdymo įstaigų lankomumą iš Vilniaus miesto ugdymo įstaigų ir apie esamą situaciją praneša Vilniaus savivaldybės institucijoms ir visuomenei.

Informaciją parengė:
Evelina Ručinskienė
Vilniaus visuomenė sveikatos biuro
Vaikų ir jaunimo sveikatos specialitė
Tel. 8-5 2711244, el.p.
evelina.rucinskiene@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos