2011 gegužės 16 d. Pirmadienis
Judėjimas kaip pasaka
9


Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras š. m. gegužės 10 d. Vilniaus miesto gyventojus ir svečius pakvietė pažymėti Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną.

Vingio parke vyko renginys „ Judėjimas kaip pasaka“. Norint išsaugoti ir sustiprinti sveikatą būtinas fizinis aktyvumas. Kiekvienas savo sveikatai neabejingas žmogus turėtų aktyviai leisti laisvalaikį tam atrasdamas maloniausią ir primtiniausią būdą.

Vienas iš aktyvaus laisvalaikio leidimo būdų – šiaurietiškas ėjimas. Tesėdamas praeitais metais duota pažadą, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras šią dieną bendruomenei pasiūlė išbandyti šį ėjimą.

Šiaurietiškas ėjimas turi daug privalumų: nereikalauja daug investicijų, tinka bet kokio amžiaus žmonėms, technika nesunkiai įvaldoma, žingsniuoti galima bet kuriuo metų laiku, be to, sportuojama gryname ore.

Einant šiuo būdu, aktyviai dirba iki 90 proc. visų kūno ramenų, neapsunkinant nugaros ir sąnarių. Kadangi šis judėjimo stilius atkeliavo iš Skandinavijos šalių, todėl ir renginio globėja tapo Suomijos ambasadorė p. Marja-Liisa  Kiljunen.

Į renginį sugužėjo 150 pradedančiųjų ir jau pramokusiųjų šio ėjimo entuziastų. Dalyviai pasklido po visą Vingio parką. „Keistuoliai su lazdomis“- taip apibūdino renginio dalyvius praeiviai, tačiau, patys prisijungę prie žingsniuojančiųjų būrio, greitai pakeitė savo nuomonę. Dalyviai išbandė ne tik šiaurietišką ėjimą, bet buvo mokomi įvairių tempimo bei atsipalaidavimo pratimų.

Renginio metu visi turėjo būti aktyvūs, todėl tiems, kurie negalėjo prisijungti prie ėjimo, pasiūlėme dalyvauti smagiuose sportiniuose žaidimuose, kuriuos  vedė Vilniaus pedagoginio universiteto Sporto ir sveikatos fakulteto studentai. Žaidimų dalyviai turėjo atlikti įvairiausias smagias, bet kartu ir sudėtingas, užduotis. Demonstravo savo greitumą, miklumą, ištvermę bei atkaklumą. Visi buvo puikiai nusiteikę.

Renginio pabaigoje vyko loterija, kurios metu laimingiausiems atiteko trys poros šiaurietiško ėjimo lazdų.

Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja partneriams, kurie prisidėjo prie šio renginio:

– Suomijos ambasadai

– Pavilnių ir verkių regioniniam parkui

– Vilniaus pedagoginio universiteto Sporto ir sveikatos fakultetui

– Šeimos centrui „Kartu saldu“


bei mūsų rėmėjams:

– Prekybos centrui „Prizma“

– Žalia giria

Daugiau informacijos:
Viktorija Šadiul
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Tel.: 8-5 2711244, el.p. viktorija.sadiul@vvsb.lt

Keletas akimirkų iš renginio:

FacebookFacebook Messenger
Naujienos