2013 birželio 13 d. Ketvirtadienis
Norime būti sveiki !
img_0184
img_0184
Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos mokiniai šiuos mokslo metus baigė išrinkdami aktyviausią ir šauniausią klasę, kuri buvo apdovanota mokyklos talismanu ,,Sveikuoliai – šaunuoliai‘‘.


Ją tapo 6b klasė. Visus metus mokiniai mokėsi kaip reikia rūpintis savo sveikata. Buvo siūlomi smagūs ir originalūs renginiai, skatinantys sveiką gyvenimo būdą, įvairios viktorinos, konkursai bei įdomios ir aktyvios veiklos per pamokas, pertraukas ar po pamokų.Vienas tokių renginių – sporto šventė ,,Daukantinis ruduo – 2012‘‘, kurioje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Panašių renginių stengiamės organizuoti kuo daugiau, nes sportuojant ugdomas sąmoningas, aktyvus žmogus. Vaikams aktyvi fizinė veikla užtikrina sveiką augimą ir vystymąsi, gerą savijautą ir nuotaiką, gerėja mokymosi rezultatai.

Vasario mėnesį progimnazija dalyvavo visuomenės sveikatos biuro pasiūlytame projekte ,,Sveika gyvensena kasdien‘‘, kur buvo viena tarp nugalėtojų. Progimnazijos komanda kūrė sveikatingumo mėnesio veiklos planus, į kuriuos įtraukė pačias įvairiausias sveikatos stiprinimo veiklas. Tai fizinė veikla (mankštos, šokių pamokos, sporto varžybos, estafetės, judrieji žaidimai, nuotaikingos žiemos pramogos), įvairūs renginiai (paskaitos – diskusijos, viktorinos, plakatų ir piešinių konkursai, parodos). Progimnazijoje tarp 8-ųjų klasių vyko ir proto mūšis ,,AIDS: geriau žinoti!“. Mokinių komandos parodė kūrybiškus prisistatymus, atsakinėjo į klausimus. Prizinių vietų laimėtojams atiteko diplomai.

Balandžio mėnesį, jau 8 metus iš eilės, organizuojamas projektas ,,Sveikas obuolys – 2013“, skirtas paminėti Pasaulinei sveikatos dienai. Mokiniai gamino sveikas skanias salotas, daržovių ir vaisių kokteilius, darė lankstinukus ,,Pirma pagalba, atsitikus nelaimei“, kurie buvo eksponuojami progimnazijos bibliotekoje.

Švarių rankų dienai paminėti kūrė daineles ir dalyvavo visuomenės sveikatos biuro paskelbtame konkurse ,,Rankų plovimo instrukcija linksmai“, kuriame 8 klasės mokinė užėmė II vietą. Konkursas padėjo formuoti teisingas nuostatas apie asmens higieną.

Vilniaus Simono Daukanto progimnazija kviečia atrasti ir inicijuoti naujus metodus, kuriančius progimnazijoje sveikesnę, draugiškesnę ir saugesnę aplinką jos bendruomenei, skatinti mokinius domėtis, puoselėti ir taikyti žinias praktikoje.

Renginio akimirkos:


img_0184 img_0233 img_0207
img_0230 img_0185 img_0203
img_0143 img_0211 img_0046
img_0172


Informaciją parengė:
Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Inesa Viškelienė

FacebookFacebook Messenger
Naujienos