2014 rugsėjo 10 d. Trečiadienis
Savižudybės nusineša per daug gyvybių

Šiandieną minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, norime priminti , jog savižudybės yra opi problema, kuri nusineša daugiau nei tūkstantį gyvybių per metus, o tai yra net tris kartus daugiau žmonių nei žūsta transporto įvykių metu.

Savižudybių skaičius – labai svarbus rodiklis, atspindintis visuomenės psichikos sveikatos būklę. Sprendžiant iš jo, savižudybių problema yra aktuali ir spręstina iš esmės, nes Lietuva jau eilę metų Europoje išsiskiria didžiausiu savižudybių skaičiumi.

Eurostato duomenimis, standartizuoto mirtingumo nuo tyčinių sužalojimų rodiklis Lietuvoje maždaug 3 kartus viršijo Europos Sąjungos vidurkį. 2013 m. Lietuvoje savo gyvybę nutraukė 1085 asmenys, iš kurių 887 vyrai ir 198 moterys. Daugiausiai žudosi  jauni (25 – 44 metų) ir vidutinio (45 – 59 metų) amžiaus vyrai.

Visais laikais savižudybė buvo ir tebėra sukrečiantis, prieštaringas, daug diskusijų keliantis reiškinys. Savižudybių mastai išlieka dideli, o tai daryti skatina daugybė krizines situacijas sukeliančių veiksnių. Labai svarbu tokioje situacijoje atsidūrusiam žmogui laiku suteikti pagalbą.

 

Informaciją parengė:
Simona Bobinaitė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė
Tel. 8 5 205 3416
el.p.: simona.bobinaite@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos