2010 gruodžio 15 d. Trečiadienis
Vilniaus mieste vykusių mokymų apžvalga „Fizinis aktyvumas – kelias į sveikatą“


Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atkreipdamas dėmesį į vis didėjančias moksleivių sveikatos problemas, ieško būdų kaip jas pažaboti. Nepaisant to, kad vaikų ir jaunimo sveikatai skiriama daug dėmesio, tačiau sergamumas per mažo judėjimo sukeltomis ligomis didėja.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad dėl fizinio aktyvumo stokos kasmet miršta apie 2 milijonai žmonių. Prognozuojama, kad šis skaičius augs. Dėl minėtos priežasties jaunuoliams svarbu suprasti judėjimo reikšmę, atkreipti dėmesį į menko fizinio aktyvumo padarinius.

Šiems tikslams įgyvendinti Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2009 m. vykdė vaikų sveikatos ir fizinio aktyvumo skatinimo Vilniaus mieste programą. Jos metu sostinės mokyklose mokiniams buvo organizuojami fizinio aktyvumo mokymai – „Fizinis aktyvumas – kelias į sveikatą“. Jais buvo siekiama fizinį aktyvumą pristatyti  kaip vertybę, darančią įtaką ne tik žmogaus sveikatai, bet ir gyvenimui.

Šių metų, spalio  – lapkričio mėnesiais Vilniaus mieto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, kartu su  pasaulio, Europos ir daugkartiniu Lietuvos čempionu, Rytų kovos menų meistru Pauliumi Klapatausku, tęsė savo misiją, propaguoti sveiką ir aktyvų gyvenimą. Mokymuose dalyvavo daugiau negu 2000  V – VIII klasių sostinės mokinių. Paklausti, ar jiems patiko dėstomas dalykas, moksleiviai neabejotinai sutiko, kad įdomiai, patraukliai bei šiuolaikiškai kalbančių dėstytojų nėra daug. Tačiau daugkartinio čempiono Pauliaus Klapatausko jiems buvo labai smagu klausytis, informacija buvo suprantama, mokiniai galėjo diskutuoti, klausinėti bei sulaukti tikrai įdomių atsakymų. „Mes tikimės, kad ši graži iniciatyva ir kitais metais pasieks mūsų mokyklą“ – savo įspūdžiais dalinosi vienos sostinės mokyklos mokytoja.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras ketina tęsti savo misiją ir kitais metais. Ugdyti sveiką ir aktyvų jaunimą turėtų būti ne tik visuomenės uždavinys, bet ir kiekvieno iš mūsų pareiga.

 

Kontaktai:
Evelina Ručinskienė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Tel.: 8-5 271 1244, el. p.
evelina.rucinskiene@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos