2010 lapkričio 26 d. Penktadienis
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras ir „Rimi Lietuva“rūpinsis sveika pradinukų mityba


Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ kartu su Visuomenės sveikatos biurais visoje Lietuvoje inicijuoja švietimo projektą apie sveiką mitybą „Supervaikai“. 1-4 klasių mokiniams skirtas projektas gruodžio mėnesį startuos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Ukmergės miestų bei rajonų mokyklose.

Projekto metu pradinių klasių mokiniams 50 mokyklų visoje Lietuvoje bus vedamos integruotos teorinės ir praktinės paskaitos, kurių metu Visuomenės sveikatos biurų mitybos specialistai švies vaikus sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos temomis.

„Rimi Lietuva“ inicijuoti ir imtis tokio projekto paskatino nuo rugsėjo mėnesio Lietuvos mokyklose įsigaliojusi nauja vaikų maitinimo tvarka, pagal kurią nerekomenduojama pardavinėti vaikų sveikatai kenkiančius maisto produktus – bulvių traškučius, kitus riebaluose virtus gaminius, saldainius, šokoladus ir jo gaminius, konditerijos gaminius su šokoladu arba kremu, gazuotus gėrimus, energinius gėrimus, kavą, sultinio koncentratus, rūkytus ir konservuotus mėsos bei žuvies gaminius, produktus su genetiškai modifikuotais organizmais.

„Pritariame ir palaikome įsigaliojusius pakeitimus mokyklų valgyklose, tačiau manome, jog šie pokyčiai nebus tokie efektyvūs be lygiagrečiai įgyvendinamos švietimo apie sveiką mitybą kampanijos. Mūsų įsitikinimu, vien draudimu norimo rezultato nepasieksime, todėl ir nusprendėme inicijuodami šį projektą prisidėti prie sveikesnės vaikų mitybos“, – sako projekto iniciatorės „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Christian Wijkstrom.

Jo teigimu, šiuo projektu siekiama, jog minėtus maitinimo pokyčius sustiprintų vaikų švietimas apie sveiką mitybą ir sveiką gyvenimo būdą, nes tai ir yra svarbiausia, pratinant ir mokant vaikus, kokie maisto produktai ir kodėl turėtų sudaryti jų kasdienį racioną.

Projekto organizatoriai tikisi, jog iki kitų metų vasario pabaigos trunkančio pirmojo šio projekto etapo metu pavyks vaikams įdiegti ne tik sveikos mitybos pagrindus, bet taip pat ir paskatinti juos toliau domėtis sveika gyvensena ir mityba bei kasdien taikyti įgytas žinias.

Vieno iš projekto partnerių Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistės Dainos Mainelės teigimu, projekto „Supervaikai“ metu planuojama aplankyti 11 miesto ir rajono mokyklų. Šiame projekte dalyvaus apie 2500 pradinių klasių mokinių.

„Savo paskaitų programas pradinių klasių mokiniams rengiame atsižvelgdami į tai, kad jos, visų pirma, būtų naudingos ir įdomios vaikams, o taip pat ir mokytojams, kurie mūsų pateiktą informaciją apie sveiką mitybą bei fizinį aktyvumą galėtų ir toliau propaguoti savo auklėtiniams“, – sako D. Mainelė.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras (VVSB) yra savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros biudžetinė įstaiga, vykdanti savivaldybės teisės aktų nustatytas visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas. VVSB taip pat užsiima visuomenės sveikatos stebėsena, visuomenės sveikatos stiprinimu ir atlieka vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros funkcijas.

Daugiau informacijos

Daina Mainelė, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro Visuomenės Sveikatos stebėsenos specialistė,
tel.: 8 5 2711244, el.paštas: daina.mainele@vvsb.lt


Jovita Bagdonaitė, UAB „Rimi Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene, tel. 8 5 2461053, mob. 8 610 75060,
el. paštas: jovita.bagdonaite@rimibaltic.com

FacebookFacebook Messenger
Naujienos