2018 gegužės 9 d. Trečiadienis
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras tęsia savižudybių prevencijos mokymus Vilniaus miesto gyventojams

Vėl kviečiame Vilniaus miesto gyventojus dalyvauti „safeTALK“ 4 val. mokymuose, kurie skirti visiems norintiems išmokti atpažinti savižudybės riziką. Mokymų metu asmuo įgyja žinių, kaip atpažinti žmones mąstančius apie savižudybę, kaip pradėti pokalbį apie savižudybę, kur nukreipti tęstinės pagalbos.

„Šiais metais buvo pasirinkta mokymus organizuoti bendruomenėse, taip stiprinant gyventojų bendruomeniškumo jausmą – ugdant atsakomybę už save ir savo artimą. Tikime, kad kiekvienas galime padėti pasirinkti gyvenimą krizėje esantiems, o kaip tai padaryti siūlome sužinoti ir išmokti safeTALK mokymu metu“, – sako Živilė Kubilienė, Savižudybių prevencijos programų Vilniaus mieste koordinatorė.

Pirmieji „safeTalk“ mokymai jau įvyks gegužės pabaigoje Balsių ir Šeškinės bendruomenėse, Miesto laboratorijoje Antakalnyje. Mokymų grafiką ir registracijos formą galite rasti čia.

Primename, kad 2017 metų vasario pabaigoje Vilniuje startavo standartizuoti, tarptautiniai savižudybių prevencijos mokymai „ASIST“ ir „safeTALK“, kuriuos finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, vykdydama 2016 m. balandžio mėnesį Tarybos patvirtintą „Vilniaus miesto savivaldybės Savižudybių prevencijos 2016-2019 m. strategiją“. Mokymus organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Minėti standartizuoti mokymai jau daugiau nei 30 metų vyksta skirtingose pasaulio valstybėse – Kanadoje, Norvegijoje, Airijoje, Australijoje ir kt. Mokymų programos nuolat peržiūrimos ir atnaujinamos, remiantis naujausiais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje, todėl mokymų struktūra užtikrina saugią aplinką dalyviui.

2017 m. mokymuose dalyvavo 2500 Vilniuje gyvenančių ir dirbančių žmonių. 2018 m. į savižudybių prevencijos mokymus planuojama pakviesti apie 1900 Vilniaus gyventojų.

Kilus klausimams galite kreiptis: 8659 68496.

[wpbs id=“2″ form=“2″ title=“yes“ legend=“undefined“ dropdown=“undefined“ start=“undefined“ display=“1″ history=“undefined“ tooltip=“3″ month=“undefined“ year=“undefined“ selection=“single“ autopending=“undefined“ weeknumbers=“undefined“ minimumdays=“undefined“ maximumdays=“undefined“ jump=“undefined“ formposition=“below“]

 

FacebookFacebook Messenger
Naujienos