2019 rugpjūčio 22 d. Ketvirtadienis
Vilniečius parkuose pasitinka naujai įrengti žalieji ženklai be draudimų

Vilniaus Vingio, Lūžių, Pasakų ir Jomanto parkuose įrengti žalieji ženklai (iš viso 17 ženklų) ragina vilniečius, praleidus laiką gamtoje rūpestingai apžiūrėti savo kūną bei patikrinti vaikus, padėti pasitikrinti vyresnio amžiaus žmonėms ir apžiūrėti augintinius.

Dažniausios įsisiurbimo vietos yra kaklas, paausiai, kirkšnys, pažastys, kojų ir rankų sulenkimo sritis. Vaikams erkės dažniausiai įsisiurbia plaukuotoje galvos dalyje, natūraliose kūno raukšlėse. Ieškant prilipusių ir ropinėjančių erkių patariama gerai išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu, persirengti kitais rūbais. Vilkėtus rūbus reikėtų pakabinti negyvenamoje patalpoje ar saulėtoje vietoje. Kasdieninis pasitikrinimas neužkirs kelio erkiniam encefalitui, bet padės apsisaugoti nuo Laimo ligos. Nuo erkinio encefalito veiksmingiausia priemonė yra skiepai.

Vilniečiai, savo telefone esančiu skaitytuvu nuskaitę QR kodą, kuris yra ženklo dešiniajame kampe, gali gauti daugiau Vilniaus visuomenės sveikatos biuro pateiktos informacijos apie erkių platinamas ligas, apsaugos būdus, kaip tinkamai ištraukti įsisiurbusę erkę bei kur kreiptis, norintiems pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.

  

Tekstą parengė:
Vilniuas m. sav. visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stebėsenos skyriaus vedėja
Daina Juršytė

 

FacebookFacebook Messenger
Naujienos