2019 gegužės 15 d. Trečiadienis
Vilniuje įvyko konferencija apie alergenus

Gegužės 7 dieną Sapiegos konferencijų centre vyko mokslinė-praktinė konferencija „Alergenai: naujos žinios ir jų taikymas praktikoje“. Renginį organizavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Šiaulių universitetas. 

Savo naujausiomis žiniomis apie klimato kaitą, pagrindinius alerginių ligų rizikos veiksnius, jų įtaką sveikatai ir galimus problemų sprendimo būdus dalinosi gydytojai-praktikai, mokslo ir verslo atstovai: Ingrida Šaulienė, Rūta Dubakienė, Inga Kisielienė, Violeta Radžiūnienė, Jurgita Šaulytė, Odilija Rudzevičienė, Laura Šukienė, Daiva Veitienė, Aidas Vaičiulis ir Deividas Juška.

„Alerginės ligos yra šių dienų visuomenės sveikatos problema. Per pastarąjį dešimtmetį mūsų šalyje alerginių susirgimų gerokai padaugėjo. Atsižvelgdamas į tokią situaciją Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras surengė šią konfenrenciją, kurioje gydytojai-praktikai, taip pat mokslo ir verslo atstovai pasidalins savo naujausiomis žiniomis apie pagrindinius alerginių ligų rizikos veiksnius, jų įtaką sveikatai ir galimus problemų sprendimų būdus.  Tad kviečiu klausyti, dalyvauti ir būti aktyviems. Taip pat linkiu naujomis, šiandien įgytomis žiniomis pasidalinti ir su kitais. Nes būtent taip galime pagerinti žmonių, kenčiančių nuo alergijos, gyvenimo kokybę, mokymąsi bei darbingumą“, – visus susirinkusius pasveikino Biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Sveikinimo žodį tarė ir visus susirinkusius sveikino Lietuvos alergijos ir astmos acociacijos prezidentė docentė Violeta Kvedarienė. Renginyje dalyvavo daugiau nei 200 suinteresuotų atstovų iš įvairių asmens bei visuomenės sveikatos institucijų: Vilniaus miesto savivaldybės, Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Palangos miesto, Jonavos, Kelmės, Švenčionių rajono bei Druskininkų ir Elektrėnų savivaldybių visuomenės sveikatos biurų atstovai bei savivaldybių gydytojai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Higienos instituto specialistai bei asmens sveikatos priežiūros, ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų atstovai bei kiti suinteresuoti asmenys.

Renginio akimirkos:

 

FacebookFacebook Messenger
Naujienos