2011 sausio 17 d. Pirmadienis
Vilnius prieš gripą


Vilniaus mieste gripas perkopė epidemijos lygį. Praėjusią savaitę (sausio 3-9 d.) Vilniuje 10 tūkst. gyventojų teko 104,9 susirgimų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis atvejo. Mokiniams grįžus iš atostogų šis skaičius gali dar augti.
 

Todėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamentas kartu su Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru sausio 12 dieną  skubos tvarka suorganizavo seminarą, kuriame buvo priminta apie būtiniausias priemones, kurias reikia taikyti ugdymo įstaigose, siekiant kad epidemija neplistų. Savivaldybės tarybos posėdžių salėje buvo surengtas seminaras, į kurį rinkosi ugdymo įstaigų vadovai bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokyklose ir darželiuose. Paskaitas skaitė aukščiausios kvalifikacijos lektoriai.

Prieš tai, sausio 7 dieną, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras mokykloms elektroniniu paštu išsiuntė rekomendacijas kaip apsaugoti save ir kitus gripo epidemijos atveju:

1. Supažindinti vaikus ir mokytojus apie rekomenduojamas gripo apsaugos priemones (mokykloje dirbantis visuomenės sveikatos priežiūros specialistas privalo pastoviai teikti įstaigos bendruomenei informaciją apie gripo situaciją ir profilaktikos priemones).
2. Sudaryti sąlygas mokykloje dažnai plauti rankas (turi būti muilo ir vienkartinių rankšluosčių prie kiekvienos kriauklės).
3. Užtikrinti dažną patalpų vėdinimą (prieš pamokas, per pertraukas, po pamokų) ir valymą drėgnuoju būdu.
4. Vengti artimo kontakto (saugus atstumas yra apie 1 m).
5. Riboti su ugdymo veikla nesusijusius renginius mokykloje.
6. Vykdant anksčiau suplanuotus ir suorganizuotus renginius, jei jų neįmanoma atšaukti, įvertinti galimą riziką apie tai informuoti renginių dalyvius ir lankytojus, laikytis rekomenduojamų asmens apsaugos priemonių.
7. Paskelbti informaciją, kad tėvai neleistų sergančių (sloguojančių, kosinčių bet dar nekarščiuojančių) vaikų į ugdymo įstaigą.
8. Susirgus mokykloje, t.y. vaikui pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ar vėmimo požymius) nedelsiant išleisti vaiką į namus ir apie tai informuoti tėvus.

Vilniaus miesto savivaldybės  Visuomenės sveikatos biuras visus piliečius, jaunimą, įstaigų vadovus kviečia saugoti save ir kitus aktyviai taikant gripo epidemijos prevencines priemones.


Informaciją parengė:
Vilniaus miesto savivaldybės
Visuomenės sveikatos biuro direktorius
Vytautas Šaduikis

FacebookFacebook Messenger
Naujienos