2013 vasario 4 d. Pirmadienis
Vitaminus auginame patys!
i virselin
i virselin
Sausio mėnesį Šalčininkų rajone su dideliu pasisekimu praūžė konkursas „Vaikai – stiprūs kaip daigai“. Konkurse sudalyvavo per 700 pradinukų. Vaikai išmoko užsiauginti saulėgrąžų daigus tiesiog ant palangės.


Raginame visus pradėti daiginti ir paįvairinti savo dienos racioną žaliu maistu. Juk žiemą ypatingai jaučiamas vitaminų ir mineralų trūkumas. Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad nepakankamai dažnai vartojame tiek daržovių ir vaisių, tiek grūdinių produktų. Saulėgrąžų daigai vertingi tuo, kad juose gausu vitamino D, lecitino, Omega-3 riebalų rūgščių. Mokslininkai yra nustatę, kad saulėgrąžų daiguose du kartus daugiau baltymų nei špinatuose, „Aisbergo“ ar „Romaninėse“ salotose.

Lietuvė, vaikystėje emigravusi į Jungtines Amerikos Valstijas Anna Wigmore (Ona Varapickaitė), buvo neapdoroto ir gyvo maisto, bei želmenų sulčių vartojimo pradininkė pasaulyje. Ji ragino žmones auginti vitaminus tiesiog ant palangės! A. Wigmor filosofijos šalinininkas ir jos draugas, mokslininkas žaliavalgis Viktoras Kulvinskas yra pasakęs: „Iš tikrųjų tai vienintelis maistas, kuriuo turėtų maitintis žmonės. Jis nebrangus ir visiems prieinamas. Paprastas ir švarus: želmenys, daiginti kviečiai, riešutai ir sėklos, sezoninės daržovės. Jie garantuoja optimalią sveikatą ir fizinę gerovę.“

Mes sakome: „Nebūtina valgyti tik želmenis, tiesiog įtraukite juos į kasdienį racioną“.

Konkurso akimirkos:

100_5030n img_7562n nuotrauka0458n
img_4033n img_6695n 100_5057n
img_6727n img_4058n 100_5083n


Informaciją parengė:

Janina Alkovska Sveikatos
priežiūros ir sveikatinimo veiklos koordinatorė Šalčininkų raj.
Vilniaus m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras tel. (8-5) 2711244,
mob. tel. 8 686 867 81, el.p.
janina.simelevic@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos