AIDS dar nenugalėtas: nauji iššūkiai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ kartu su asociacija „Demetra“ kviečia į nemokamą renginį „AIDS dar nenugalėtas: nauji iššūkiai“. Gruodžio 1-ąją, minėdami Pasaulinę AIDS dieną, siekiame didinti informuotumą apie ŽIV / AIDS bei skatinti prevencijos, gydymo ir priežiūros pažangą visame pasaulyje bei išreikšti solidarumą žmonėms, gyvenantiems su ŽIV.

 

Renginio programa:

17.00 – 18.00 val. Pirmoji renginio dalis – diskusija, kurioje ekspertai aptars naujausius iššūkius ŽIV srityje, paaiškins psichoaktyviųjų medžiagų įtaką nesaugiam seksualiniam elgesiui ir dalinsis rizikų mažinimo galimybėmis. Diskusijos metu aptarsime:

🔹Kas yra chemseksas? Kokią įtaką užsikrėtimui ŽIV turi psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas?

🔹Kas yra priešekspozicinė ŽIV profilaktika (PrEP)? Ar ji lengvai prieinama Lietuvoje? Ko galime išmokti iš kitų šalių patirties?

🔹Kodėl PrEP Lietuvoje nėra kompensuojama? Kaip politikai ir valdžios institucijos gali padėti dėl lytiškai plintančių infekcijų, ŽIV ir AIDS prevencijos, jų stigmos mažinimo?

 

Diskusijos dalyviai:

🔹 LR Seimo narė, Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė;

🔹 Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė;

🔹 Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistė, narkotikų politikos žinovė Emilija Gaidytė;

🔹 Laboratorinės medicinos gydytojas, lytiškai plintančių infekcijų ir seksualinės sveikatos specialistas Aleksandr Lapšinov.

Diskusijos moderatorius – koalicijos „Galiu gyventi“ advokacijos vadovas Girvydas Duoblys.

 

❗Neturint galimybės atvykti, tiesioginę diskusijos transliaciją galėsite žiūrėti „Vilnius sveikiau“ arba asociacijos „Demetra“ Facebook paskyroje!

 

18.00 – 19.00 val. Jurgis Didžiulis pakvies į interaktyvų muzikinį „Community FLUX“ pasirodymą, kuriame reikės kiekvieno mūsų indėlio! „Community FLUX“ yra bendrai kuriama muzikinė patirtis, kuri per kolektyvinį „flow“ ir sąmoningą žaidimą transformuoja grupes, todėl leiskimės į šį muzikinį patyrimą drauge!

 

Renginį organizuoja: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius Sveikiau“ kartu su asociacija „Demetra“.

Renginys atviras visiems.

Renginio metu Bare „Peronas“ (Geležinkelio g. 6) alkoholiniais gėrimais prekiaujama nebus.

FacebookMessenger
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support