2014 lapkričio 17 d. Pirmadienis
AKCIJA: PERŠALIMAS? GRIPAS? PASVEIK BE ANTIBIOTIKŲ !

Kasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Jos tikslas – informuoti visuomenę, kada ir kaip vartoti antibiotikus bei pabrėžti, kad šiais vaistais svarbu gydytis atsakingai. Specialistai primena, kad antibiotikai gydo tik bakterijų sukeltas ligas, – jie nepadės pasveikti nuo virusų sukeltų ligų, tokių kaip: peršalimas ar gripas.

Lapkričio 17-28 d. Vilniaus m., Vilniaus rajono bei Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros įstaigose Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdys akciją „Peršalimas? Gripas? Pasveik be antibiotikų!“. Specialistai patars kaip antibiotikus vartoti teisingai ir atsakingai. Akciją remia bendrovė „Acorus Calamus” gydomosiomis žolelių arbatomis „Gripolis-C“, kurios gali padėti peršalus.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina gyventojus nevartoti antibiotikų be gydytojo paskyrimo ir nevartoti antibiotikų likučių. Kviečiame peržiūrėti savo namų vaistinėlę, surinkti senus ar nenaudojamus vaistus, nunešti į vaistinę ir atiduoti juos vaistininkui. Tai ne tik apsaugos Jus, Jūsų artimuosius nuo savigydos pasekmių, rizikos apsinuodyti, bet ir prisidėsite prie visos aplinkos tausojimo!
Už antibiotikų veiksmingumo išsaugojimą atsakingi visi. Atsakingai vartojant antibiotikus galima padėti užkirsti kelią atsparių bakterijų vystymuisi ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą, kad juos galėtų vartoti ateities kartos. Todėl svarbu žinoti, kada dera vartoti antibiotikus ir kaip juos vartoti atsakingai. Mažinant atsparumą antibiotikams svarbus kiekvieno iš mūsų vaidmuo.

Kaip elgtis jei sergate gripu ar peršalimu:

•Jei sergate gripu ar peršalimu – rūpinkitės savimi, kad pasijustumėte geriau. Jei Jūsų būklė negerėja arba pablogėja, praneškite apie tai gydytojui, neužsiimkite savigyda.

•Gerkite daug skysčių, kad išvengtumėte skysčių netekimo.

•Paklauskite gydytojo arba vaistininko apie galimą slogos, gerklės skausmo, kosulio ir panašių simptomų gydymą be antibiotikų.

Akcija: “Peršalimas? Gripas? Pasveik be antibiotikų!”

Akcijos vykdymo vietos:

VšĮ Centro poliklinika
Naujamiesčio filialas (K.Kalinausko g. 4). Lapkričio 17 d. 9-12 val.

VšĮ Antakalnio poliklinika
Bendrovė „Acorus Calamus” vaišins „Acorus vaistažolių“ ekspertų sukurta arbata Jūsų gerai savijautai. Lapkričio 18 d. 9-12 val.

VšĮ Lazdynų poliklinika. Lapkričio 19 d. 10-12 val.

VšĮ  Karoliniškių poliklinika
Bendrovė „Acorus Calamus” vaišins „Acorus vaistažolių“ ekspertų sukurta arbata Jūsų gerai savijautai. Lapkričio 19 d.  13-16 val.

Šalčininkų ir Šalčininkų rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigos. Lapkričio 19-21 d.

VšĮ Nemenčinės  poliklinika. Lapkričio 24 d. 10-12 val.

VšĮ Naujosios Vilnios poliklinika. Lapkričio 26 d. 11-14 val.

VšĮ Šeškinės poliklinika. Lapkričio 27 d.  9-12 val.

VšĮ  Vilniaus rajono centinė poliklinika. Lapkričio 27 d. 13-16 val.

Lietuvoje iniciatyvą remia LR Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos institutas

Informaciją parengė:
Ala Cholopova
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 205 3417
El.p.: ala.cholopova@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos