2012 sausio 27 d. Penktadienis
Akcija „Vasaris – sveikatingumo mėnuo”

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja akciją „Vasaris – sveikatingumo mėnuo”. Šiais metais akcijos šūkis – „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam” (Bodo Werner), ta proga siūlome pasirūpinti savo sveikata apsilankant sveikatingumo renginiuose.


Ypač didelį dėmesį reikėtų skirti fizinio aktyvumo užsiėmimams. Tai galėtų būti mankšta, grūdinimosi procedūros, žiemos sportas (slidinėjimas, čiuožimas), žiemos pramogos, šiaurietiškas ėjimas. Tik aktyviai judėdami galime gyventi sveikiau, turiningiau ir linksmiau.

Šiais metais prie akcijos „Vasaris – sveikatingumo mėnuo” prisidėjo ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, kurio iniciatyva sporto klubai, sveikatos centrai organizuos įvairius nemokamus užsiėmimus, skaitys paskaitas.

Sveikatingumo centras „Sveikatos sala” kviečia į nemokamas paskaitas sveikatos klausimais, be to bus galimybė pasikonsultuoti su kineziterapeutais. Jogos centras „Soham” vaikams ir jų tėveliams siūlo išbandyti jogos užsiėmimus. Mėgstantiems pašokti šokių, sporto ir sveikatingumo klubas “Tik Jums!..” siūlo nemokamas šokių pamokas: pramoginius, „zumba”, baleto ir kitus. Fizinės medicinos ir reabilitacijos centras „Gemma” kviečia vaikus kartu su mamomis sudalyvauti mankštoje „Mama ir vaikas”, besilaukiančias moteris išbandyti mankštą nėščiosioms bei kitus užsiėmimus.

Aktyviai praleisti laisvalaikį su šeimomis ir draugais, galime tik miesto sveikatos klubuose. Pasidžiaugti žiemos teikiamais malonumais siūlome dalyvaujant organizuojamuose „Snaigės žygiuose, šiaurietiško ėjimo pamokėlėse Verkių regioniniame parke. Laikas praleistas gamtoje naudingas ne tik fizinei, bet ir psichinei žmogaus sveikatai. Kol esame sveiki, dažnai pamirštame, kad mūsų kūnas nėra amžinas, tad atkreipkime dėmesį į sveikatos palaikymo būdus jau dabar. Pasirūpindami savo sveikata, džiaugsimės gera savijauta, energija, ilgaamžiškumu ir dalinsimės gyvenimo džiaugsmu vieni su kitais.

Siekiant propaguoti ugdymo įstaigų bendruomenėse sveiką gyvenseną kaip kasdienį gyvenimo būdą, svarbu skatinti moksleivius saugoti ir stiprinti sveikatą, būti fiziškai aktyviems. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vilniaus miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklose organizuoja konkursą „Sveika gyvensena – kasdien!”. Mokyklų iniciatyvinės grupės kuria sveikatingumo mėnesio „Sveika gyvensena – kasdien!” planą, į kurį įtraukia įvairias sveikatinimo veiklas bei sveikatos stiprinimo renginius, kurie vyks mokyklose visą vasario mėnesį. Visą mėnesį miesto lopšeliai-darželiai organizuos sportines pramogas, sveikatos valandėles, sveiko maisto dienas mažiesiems vilniečiams.

Tad visą vasario mėnesį visus mažus ir didelius kviečiame sportuoti, dalyvauti organizuojamuose nemokamuose sveikatingumo renginiuose, varžybose, žygiuose pėsčiomis bei slidėmis, pasiklausyti paskaitų sveikatos klausimais.

Akcijos “Vasaris – sveikatingumo mėnuo” renginių lentelė


Daugiau informacijos:

Kristina Auglytė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8-5 2711244, el.p. kristina.auglyte@vvsb.lt
FacebookFacebook Messenger
Naujienos