Dažniausiai užduodami klausimai

Aktualūs klausimai

  • Kas yra kaupinių tyrimas?

    Profilaktinis tyrimas kaupinių metodu yra atliekamas mokiniams, kurių ėminiai grupuojami iki 6 ėminių toje pačioje virusologinėje terpėje, o taikant šį tyrimo metodą specialus tamponėlis įkišamas į nosies landą ne giliau kaip 1,5–2 cm.

  • Kas gali dalyvauti kaupinių tyrime?

    Ugdymo įstaigos mokiniai.              

  • Ar kaupinių tyrimą gali atlikti mokyklos darbuotojai?

    Ne, teisės aktuose tai nėra numatyta.

  • Ar tyrimo atlikimas mokamas?

    Ne, nemokamas.

  • Kokio amžiaus mokiniai atlieka kaupinių tyrimą?

    Savivaldybių administracijų direktoriai priima sprendimus dėl profilaktinio testavimo COVID-19 ligai įtarti ar diagnozuoti organizavimo, koordinavimo ir vykdymo jų savivaldybės teritorijoje veikiančiose ugdymo įstaigose, kurios sutinka dalyvauti testavime.

  • Kaip dažnai vykdomas kaupinių tyrimas?

    Profilaktinis kaupinių tyrimas vykdomas kas 4–7 dienas.

  • Kiek vieną kaupinio tyrimą sudaro mokinių?

    Kaupinį gali sudaryti nuo 2 iki 6 asmenų.           

  • Ar tyrimo metu galima užsikrėsti?

    Ne, tyrimas atliekamas laikantis visų saugumo reikalavimų

  • Ar kaupinių tyrimas yra patikimas? Ir koks yra jo tikslumas?

    Patikimas. Tikslumas 94 procentai.

  • Ar kaupinių tyrimas mokiniui skausmingas?

    Ne. Tyrimas atliekamas pačiam mokiniui įsikišant specialų tamponėlį į abi nosies landas 1,5–2 cm. Kiekvienoje jų tamponėlis turi būti pasukamas ratu 5 kartus.

  • Ar galima mėginį paimti iš seilių?

    Ne, kaupinių tyrimo ėminys yra imamas iš nosies sekreto.

  • Per kiek laiko į laboratoriją reikia pristatyti mėginius?

    Iškart po tyrimo atlikimo ugdymo įstaigoje, paėmus visus kaupinius ir tinkamai juos paruošus gabenimui, vežami į laboratoriją.

  • Per kiek laiko laboratorija ištiria mėginį?

    Mėginys turi būti ištirtas ne vėliau nei per 24 val. nuo ėminių pristatymo į laboratoriją.

  • Kas informuos apie kaupinių tyrimo rezultatus?

    Mokinio tėvai / globėjai tyrimo rezultatus galės matyti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS), taip pat apie tyrimo rezultatus kiekvienos klasės bendruomenę informuos už tyrimą atsakingas asmuo.           

  • Kuriems mokiniams nereikia testuotis kaupinių tyrimu?

    Persirgusiems, kai sirgta prieš mažiau nei 210 dienų, arba tiems, kurie prieš mažiau nei 60 dienų gavo teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos. Taip pat nereikia testuotis mokiniams, kurių vakcinacija viena iš nurodytų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų pagal patvirtintą skiepijimo schemą, yra baigta:

    • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
    • praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
    • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
    • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
    • išskyrus praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.

    Asmenims nuo 12 metų šiuo metu gali būti skiriamos dvi COVID-19 vakcinos: „Comirnaty“ ir „Spikevax“. Kitos dvi Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Vaxzevria“ ir „Janssen“ – skiriamos asmenims nuo 18 metų.

  • Kaip sužinoti, kurie mokiniai vakcinuoti ar yra persirgę?

    Ugdymo įstaigai tėvai / globėjai pažymas gali rasti www.esveikata.lt puslapyje.

  • Ar vaikas gali atsisakyti mokykloje testuotis?

    Gali, tačiau tyrimą atlikti rekomenduojama, nes tik tokiu atveju bus galima užtikrinti saugią aplinką mokykloje. Taip pat mokiniui, nesutikus testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal teisės aktuose numatytą algoritmą (3 kartus) patvirtinus COVID-19 ligos atvejį ugdymo įstaigoje ir turėjus didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju, privaloma 10 dienų izoliacija. Jeigu mokinys testuotis sutinka, izoliacija netaikoma.

  • Ar mokiniai gali atsisakyti atlikti profilaktinį kaupinių tyrimą, tačiau testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais po patvirtinto COVID-19 ligos atvejo ugdymo įstaigoje?

    Taip. Gali būti pateiktas sutikimas atlikti tik testavimą savikontrolės greitaisiais antigeno testais po patvirtinto COVID-19 ligos atvejo ugdymo įstaigoje.

  • Ar tėvai (globėjai) turi pasirašyti sutiko formą, kad jų vaikai ugdymo įstaigoje galėtų būtų testuojami?

    Taip, turi. Jeigu tėvai (globėjai) sutinka, kad jų vaikai ugdymo įstaigoje būtų testuojami, turi pasirašyti Sutikimo / Nesutikimo formą, pateiktą operacijų vadovo sprendimo priede. Tėvai (globėjai), kurie nesutinka, kad jų vaikai būtų testuojami, taip pat turi pasirašyti šią formą, išreikšdami nenorą testuotis.

Kaupinių tyrimo procesas

  • Kur turi būti vykdomas kaupinių tyrimas?

    Testavimas privalo vykti klasėse arba mokykloje paruoštoje kitoje tam skirtoje vietoje, užtikrinant saugius mokinių judėjimo srautus ir asmens bei aplinkos higienos sąlygų laikymąsi.               

  • Ar mokiniai prieš testavimą privalo dezinfekuoti rankas?

    Testavimas privalo vykti klasėse arba mokykloje paruoštoje kitoje tam skirtoje vietoje, užtikrinant saugius mokinių judėjimo srautus ir asmens bei aplinkos higienos sąlygų laikymąsi.

  • Ar vaikai specialiai tyrimui skirtus mėginio pagaliukus gali patys įsikišti į nosį, ar tai būtinai turi atlikti specialistai?

    Ėminius tyrimams savarankiškai ima mokiniai, ėminių ėmimas atliekamas prižiūrint visuomenės sveikatos specialistui ir (ar) kitam mokyklos darbuotojui.

  • Kuo kaupinių tyrimas skiriasi nuo įprastai atliekamo tyrimo iš nosiaryklės mobiliuosiuose punktuose?

    Tyrimas kaupinių metodu mokyklose atliekamas imant mėginį iš nosies landos (negiliai, 1,5–2 cm) ir dedant iki 6 mėginių į vieną mėgintuvėlį. Standartinis PGR tyrimas yra atliekamas imant mėginį iš nosiaryklės (giliau nei nosies landos), dedant paimtą mėginį į individualų, asmeniui skirtą, mėgintuvėlį.

  • Kokia procentinė dalis norinčiųjų tirtis turi būt klasėje, kad būtų vykdomas kaupinių tyrimas?

    Bent 30 proc. klasės turi pateikti sutikimo formas, kad būtų organizuojamas kaupinių tyrimas.

  • Ką daryti, jeigu tyrimo kaupinio metodu vienas kaupinys teigiamas?

    Siekiant identifikuoti konkretų sergantį (-čius) asmenį (-is), informuoti mokinius, kurių kaupinyje nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), apie pareigą pasitikrinti dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) bei registraciją į mobilųjį punktą PGR tyrimui per Karštosios linijos sistemą telefonu 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt, organizuoti izoliavimo paskyrimą mokiniams, kurių kaupinyje nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir su jais sąlytį turėjusiems asmenims.

  • Jeigu kaupinio rezultatas teigiamas, ar izoliuojama klasė, klasės mokinių šeimos?

    Nustačius teigiamą kaupinių tyrimo rezultatą, mokiniams taikomos izoliacijos taisyklės vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo“ nuostatomis.

    Jei teigiamo kaupinio dalyvis neatlieka individualaus PGR tyrimo, sąlytį turėjusiems mokiniams rekomenduojama testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais iškart, antrą testą atliekant po 48 / 72 val. ir trečią testą atliekant dar po 48 val. (arba artimiausią darbo dieną, jei neįmanoma išlaikyti nustatyto testavimo dažnumo). Jeigu sąlytį turėjęs asmuo yra testuotas 24 val. laikotarpiu iki pirmojo testo organizavimo klasėje, šis testas įskaitomas kaip pirmas testas algoritme. Testavimo algoritmas galioja ne ilgiau nei 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos.

  • Ką daryti, jeigu tyrimo kaupinio metodu vienas kaupinys nevertintas?

    Jei PGR tyrimo rezultatas yra nevertintinas, siunčiama trumpoji žinutė, kad reikia tyrimą pakartoti ir registruotis jam elektroniniu būdu Karštosios linijos 1808 interneto svetainėje www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

  • Ką daryti, jeigu tyrimo kaupinio metodu vienas kaupinys įtariamas?

    Jei PGR tyrimo rezultatas yra įtariamas COVID-19 ligos atvejis, siunčiama trumpoji žinutė apie pareigą izoliuotis ir tyrimą pakartoti ne ankščiau kaip 24 val. ir ne vėliau kaip 72 val. nuo PGR tyrimo rezultato gavimo, registruotis į pakartotinį PGR tyrimą elektroniniu būdu Karštosios linijos 1808 interneto svetainėje www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

Veiksmai nustačius COVID-19 atvejį

  • Kaip elgtis, jeigu ugdymo įstaiga sužino apie susirgimo atvejį?

    Bendradarbiauti su mokinio tėvais / globėjais ir epidemiologais. Jei susirgo mokyklos darbuotojas, su juo arba pagal poreikį su jo artimaisiais bei epidemiologais. Epidemiologai bendraus su ugdymo įstaiga ir aiškinsis, kokie asmenys turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju ir koks buvo sąlyčio pobūdis. Bus nustatomi didelį ir mažą sąlytį turėję žmonės – bendraklasiai arba pedagogai, kiti darbuotojai. Specialistai kiekvieną atvejį vertina individualiai. Nustačius, kad rizika buvo didelė, asmenims bus taikoma privaloma izoliacija.

  • Kiek dienų reikia izoliuotis asmenims, turėjusiems didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju?

    10 dienų. Izoliacijos laikotarpis gali būti sutrumpintas: sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims iki 7 dienų, ne anksčiau kaip 7-tą izoliavimo dieną atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai (staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas). Prašymą dėl izoliacijos trumpinimo galite rasti  čia.

  • Ar klasėje nustačius susirgimo atvejį, visa klasė bei mokytojai izoliuojami?

    Izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys.

    Izoliacija netaikoma šiems asmenims:

    • persirgusiems, kai sirgta prieš mažiau nei 210 dienų, arba tiems, kurie prieš mažiau nei 60 dienų gavo teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos;
    • vakcinuotiems viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų pagal visą schemą (praėjus 14 dienų po vakcinacijos), kai nuo paskutinės vakcinos praėjo mažiau nei 120 d. arba yra paskiepyti sustiprinančiąją doze (netaikoma pagal pilną schemą paskiepytiems asmenims iki 18 metų);
    • ugdytiniams, kuriems netaikoma izoliacijos išimtis dėl aukščiau nurodytų sąlygų, bei ugdymo įstaigos darbuotojai, kurie yra paskiepyti COVID-19 ligos vakcina pagal pilną schemą, kai praėjo daugiau kaip 120 d. nuo paskutinės dozės ir neskiepyti sustiprinančiąja doze, kurie sutinka testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal teisės aktuose nustatytą algoritmą ugdymo įstaigoje nustačius COVID-19 ligos atvejį: pirmasis testas atliekamas iš karto po patvirtinto ligos atvejo, antrasis – po 48 / 72 val. ir trečiasis – dar po 48 val. (arba artimiausią darbo dieną, jei neįmanoma išlaikyti nustatyto testavimo dažnumo). Jeigu sąlytį turėjęs asmuo yra testuotas 24 val. laikotarpiu iki pirmojo testo organizavimo klasėje, šis testas įskaitomas kaip pirmas testas algoritme.
  • Ar izoliuojamas mokytojas, turėjęs didelės rizikos kontaktą su sergančiuoju? Ar mokytojas gali testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais ir tęsti ugdymo procesą kontaktinių būdu?

    Didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju turėjęs ugdymo įstaigos darbuotojas izoliuojamas 10 dienų. Savikontrolės tyrimas greitaisiais antigeno testais po patvirtinto COVID-19 ligos atvejo ugdymo įstaigoje atliekamas tik mokiniams, ugdomiems pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

    Izoliacijos išimtys taikomos tik galimai imunitetą COVID-19 ligai turintiems darbuotojams:

    • persirgusiems, kai sirgta prieš mažiau nei 210 dienų, arba tiems, kurie prieš mažiau nei 60 dienų gavo teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos;
    • vakcinuotiems viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų pagal pagal visą schemą (praėjus 14 dienų po vakcinacijos).
  • Ar savikontrolės tyrimas greitaisiais antigeno testais po patvirtinto COVID-19 ligos atvejo gali būti atliekamas ne ugdymo įstaigoje, o, pavyzdžiui, namuose?

    Ne. Savikontrolės tyrimas greitaisiais antigeno testais po patvirtinto COVID-19 ligos atvejo atliekamas ugdymo įstaigoje paskirto atsakingo asmens ar jam prižiūrint.

  • Ar mokiniui, kurio klasėje patvirtintas teigiamas kaupinys, grįžus į ugdymo procesą po daugiau nei 72 val. (nebuvus ugdymo įstaigoje dėl asmeninių priežasčių), galima testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais?

    Mokinys gali pasirinkti – arba testuotis, arba izoliuotis su galimybe sutrumpinti izoliaciją.

  • Ar kaupinių tyrimas gali būti įskaitomas kaip pirmasis savikontrolės greitojo antigeno testas praėjus daugiau kaip 24 val. po kaupinių tyrimo?

    Negali. Kaip pirmasis testas algoritme įskaitomas tik tas tyrimas, kuris atliekamas 24 val. iki patvirtino COVID-19 ligos atvejo ar teigiamo kaupinio.                 

  • Ar atliekant savikontrolės tyrimą greitaisiais antigeno testais po patvirtinto COVID-19 ligos atvejo, kaupinių tyrimai neatliekami?

    Kaupinių tyrimą galima nukelti arba kaupinio tyrimą atlikti vietoj savikontrolės testo. Organizuojant svarbu atkreipti dėmesį, kad gali būti, jog ne visi vaikai, kurie sutiko dalyvauti testavime dėl izoliacijos savikontrolės greitaisiais antigeno testais, yra sutikę atlikti kaupinių tyrimus, todėl įstaiga kiekvienu atveju turi pasirinkti tinkamą variantą.

  • Ar turi mokiniai po izoliacijos prieš grįžtant į mokyklą atlikti tyrimą?

    Ne, neturi. Mokiniai į klasę po izoliacijos gali grįžti įprastai ir testuotis įprasta tvarka.

  • Ar visi darbuotojai ir mokiniai po turėto kontakto su sergančiuoju testuojami savikontrolės greitaisiais antigeno testais?

    Ugdymo įstaigos darbuotojams ir mokiniams, kuriems izoliacija yra netaikoma (išskyrus persirgusius asmenis, kuriems mažiau nei prieš 90 dienų liga diagnozuota atlikus PGR ar antigeno testą), ugdymo įstaigoje nustačius COVID-19 ligos atvejį rekomenduojama testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal teisės aktuose nustatytą algoritmą.

  • Ar nepasiskiepijęs arba nepersirgęs asmuo privalo izoliuotis

    Taip. Yra galimybė atlikti COVID-19 ligai būdingų antikūnų serologinį tyrimą ir gavus teigiamą atsakymą, izoliaciją nutraukti. Atkreipiame dėmesį, kad izoliacija iki antikūnų tyrimo rezultato yra būtina. Jeigu tyrimas neatliekamas arba antikūnų nerasta, taikoma 10 dienų izoliacija įprasta Taisyklėse numatyta tvarka.

  • Ar neformalųjį švietimą arba formalųjį švietimą papildantį ugdymą lankantys vaikai privalo izoliuotis nustačius ligos atvejį?

    Jeigu ugdymas yra vykdomas ne bendrąjį ugdymą teikiančiose mokyklose, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta COVID-19 liga bei visi kiti didelės rizikos kontaktą turėję asmenys pagal Taisyklėse nustatytą įprastą tvarką.

Ugdymo proceso organizavimas

  • Ar visi mokiniai grįžta į kontaktinį ugdymą, ar tik tie, kurie periodiškai testuojasi?

    Į kontaktinį ugdymą grįžta visi mokiniai.

  • Ar galės į kontaktinį ugdymą grįžti tie mokiniai, kurių tėvai / globėjai nesutinka, kad vaikai būtų testuojami?

    Taip, galės. Tačiau mokiniai, nesutikę testuotis savikontrolės greitaisiais antigeno testais pagal operacijų vadovo sprendime numatytą algoritmą (3 kartus) nustačius COVID-19 ligos atvejį ugdymo įstaigoje ir turėję didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju, privalės izoliuotis 10 dienų.

  • Ar visi vaikai mokykloje privalės dėvėti kaukes?

    Ne visi. Kaukių leidžiama nedėvėti vaikams, ugdomiems pagal pradinio ugdymo programą, jiems esant ugdymo įstaigoje, kitiems asmenims sportuojant, veiklų, kurių negalima atlikti būnant su kauke, vykdymo metu. Taip pat neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį).

  • Kaip užtikrinti tinkamą patalpų vėdinimą?

    Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) organizavo nuotolinę viešąją konsultaciją, skirtą mokyklų bendruomenėms, savivaldybių administracijoms, kurioje pateikė rekomendacijas klasės patalpas vėdinti prieš pamokas ir po kiekvienos pamokos. Kviečiame susipažinti su išsamia informacija čia.

  • Kokių saugumo reikalavimų mokyklos turės laikytis naujais mokslo metais?
    • Mokiniai Vyriausybės nustatyta tvarka galės savanoriškai testuotis vienu iš nurodytų būdų (aplinkos paviršių ėminių, kaupinių, savikontrolės tyrimais). 
    • Rekomenduojama mokiniams nuo 12 metų bei mokytojams skiepytis.
    • Pagal valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas:
      • laikytis socialinio atstumo, nemaišyti klasių, grupių, srautų;
      • vėdinti ir dezinfekuoti patalpas;
      • patalpose ir vežant mokinius autobusais laikytis kaukių dėvėjimo rekomendacijų.
  • Kas yra infekcijų plitimą ribojančios priemonės?

    Tai yra infekcijų plitimą ribojantis režimas (toliau – IPRR), kai mokiniai nedalyvauja ugdymo procese kasdieniu (kontaktiniu) mokymo proceso organizavimo būdu.

  • Kokios ugdymo įstaigos gali taikyti IPRR?

    Ugdymo įstaigos, įgyvendinančios priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas.

  • Ar IPRR taikomas visai ugdymo įstaigai, ar klasės lygmeniu?

    IPRR gali būti taikomas ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmenyje arba klasės (grupės) lygmenyje.

  • Kada taikomas IPRR?

    Ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmenyje:

    • kai daugiau kaip 20 proc. mokinių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute nustatomas teigiamas savikontrolės greitojo antigeno testo (toliau – GAT) rezultatas arba patvirtinama COVID-19 liga, gripas ar ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (toliau – ŪVKTI) arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ir tokie atvejai nustatomi ne mažiau kaip dviejuose trečdaliuose klasių (grupių) ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute.

    Klasės (grupės) lygmenyje:

    • kai klasėje (grupėje) mokiniai yra testuojami savikontrolės GAT po turėto sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga jų neizoliuojant ir nuo pirmo ligos atvejo nustatymo 10 dienų laikotarpiu COVID-19 liga PGR metodu patvirtinama 5 ir daugiau mokinių klasėje (grupėje) ir atvejų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ugdymo įstaiga;
    • kai bent trečdaliui klasės (grupės) mokinių nustatomas teigiamas savikontrolės GAT rezultatas arba patvirtinama COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI, įskaitant mokinius, kuriems pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
  • Kas nusprendžia taikyti IPRR?

    Sprendimą dėl IPRR paskelbimo priima ugdymo įstaigos vadovas. Taip pat šį sprendimą gali priimti savivaldybės administracijos direktorius gavęs ugdymo įstaigos vadovo prašymą ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos teikimą raštu, įvertinęs bendrą COVID-19 ligos situaciją savivaldybėje ir (ar) ugdymo įstaigoje.

  • Kokiam laikotarpiui skelbiamas IPRR?

    IPRR skelbiamas ne trumpesniam kaip 7 dienų ir ne ilgesniam kaip 14 dienų laikotarpiui.

Kiti klausimai

  • Ar vaikams būtina skiepytis?

    Vaikams nuo 12 metų skiepytis rekomenduojama, bet neprivaloma.

  • Kaip įvertinti, ar sąlytis su COVID-19 liga sergančiu asmeniu yra didelės rizikos sąlytis?

    Sąlytis su COVID-19 liga sergančiu asmeniu yra didelės rizikos sąlytis, kai:

    • asmuo turėjo tiesioginį sąlytį su COVID-19 sergančiuoju iki 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių (SĄLYČIO LAIKAS SKAIČIUOJAMAS PER PARĄ, t.y. tai neturi būti vienas 15 minutės trukmės kontaktas. Tai gali būti 3 sąlyčiai po 5 minutes per parą);
    • asmuo turėjo tiesioginį fizinį sąlytį (kontaktą) su sergančiuoju (pvz., spaudęs ranką);
    • asmuo turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 sergančiojo kūno skysčiais (pvz., sergantysis pakosėjo į veidą, plikomis rankomis liestos sergančiojo panaudotos vienkartinės nosinės ir pan.);
    • asmuo buvo uždaroje aplinkoje (pvz., klasėje, namuose, posėdžių salėje, ligoninės laukiamajame ir pan.) su COVID-19 sergančiu asmeniu ilgiau nei 15 minučių.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support