Psichikos sveikatos stiprinimo programa
Diskusija: Kaip tinkamai priimti ir bendrauti su karo pabėgėliais?

Paskutiniais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje registruota jau beveik 47 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Maždaug trečdalis visų atvykusių ukrainiečių, t. y. 15,4 tūkst., registruota Vilniaus pabėgėlių registracijos centre.

Su karo pabėgėliais iš Ukrainos šiandien susiduria bene kiekvienas – kas priėmė šeimas gyventi kartu savo namuose, kas suteikė laikinąją apgyvendinimo vietą savo sodyboje ar nenaudojamame būste, o kam tenka bendrauti darbe, mokykloje ar savanoriškoje veikloje. Dažnam kyla klausimų: „Kaip tinkamai bendrauti su ką tik iš karo zonos pabėgusiu asmeniu? Kaip užjausti, ko paklausti, o apie ką geriau net nekalbėti?“.

Balandžio 26 dieną, antradienį, 18 val. kviečiame pasiklausyti viešos nuotolinės diskusijos „Kaip tinkamai priimti ir kalbėtis su karo pabėgėliais?“, kurioje ir atsakysime į daugeliui šiandien ypač rūpimų klausimų.

Diskusijoje kalbėsimės apie pirmosios psichologinės pagalbos principus, aptarsime, kaip atpažinti psichikos sveikatos sunkumus, kaip tinkamai kalbėtis su juos patiriančiu asmeniu, kur nukreipti ieškoti profesionalios pagalbos bei kaip tinkamai pasirūpinti savimi ir kitais.

Diskusijoje dalyvaus Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ savižudybių rizikos valdymo algoritmo koordinatorė Viktorija Andreikėnaitė, Lietuvos Raudonojo kryžiaus socialinė konsultantė – grupės koordinatorė Inga Tarakavičiūtė, Paramos vaikams centro psichologė, programos „Vaikystė be smurto“ vadovė Ieva Daniūnaitė, Krizių įveikimo centro psichologė Tatjana Veromej. Diskusiją moderuos Darius Matas.

Tiesioginės transliacijos metu žiūrovai galės užduoti jiems rūpimus klausimus diskusijos dalyviams.

Įrašą galėsite stebėti tiesiogiai Facebook live transliacijos metu „Vilnius sveikiau“ paskyroje. Transliacijos įrašas bus patalpintas „Vilnius sveikiau“ Facebook paskyroje.

FacebookMessenger
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support