Šviečiamoji iniciatyva „Draugai yra laimė“

Kaip mokyklinio amžiaus vaikams padėti greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą ir mokymosi procesą? Klausimas, kuris popandeminiame pasaulyje dažniausiai kartojamas tiek tėvų, tiek mokytojų. Psichologų vertinimu, dalis emocinių problemų yra laikinos, o moksliniuose tyrimuose netgi daroma prielaida, kad įveikę pandemijos meto iššūkius  vaikai, pradėję savarankišką suaugusiųjų gyvenimą, gali būti psichologiškai atsparesni.

Pandemijos sukelti ribojimai ir sutrūkinėję socialiniai ryšiai pastebimai paveikė vaikų emocinę sveikatą. Penktadaliu sumažėjo vaikų, kurie jaučiasi laimingi galvodami apie savo dabartinį gyvenimą. Visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai atkreipia dėmesį, kad šiuo metu, popandeminiame pasaulyje, o dar padidėjus ir nerimui dėl karo įvykių Ukrainoje, ypač svarbu stebėti vaikų emocijas ir jų elgseną.

Kas yra draugystė? Kaip ji veikia mūsų emocinę sveikatą ir atsparumą? Kiekvienas turime savo atsakymą į šį klausimą. O kaip ryšius su draugais apibūdina paaugliai? Kaip jie jautėsi pandemijos metu, negalėdami susitikti su draugais ir matydami juos tik išmanaus įrenginio ekrane? Patyrę vienišumo ir izoliacijos jausmą, emociškai užgrūdinti, atradę naujus pomėgius ir iš naujo supratę draugystės vertę – tai trumpos nuotrupos iš paauglių, kurie nusifilmavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ vaizdo klipe, pasakojimų.

Praktiški patarimai vaikams, tėvams ir pedagogams

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support