2021 lapkričio 18 d. Ketvirtadienis
Europos supratimo apie antibiotikus dieną atkreipiame dėmesį dėl jų vartojimo

Kiekvienais metais, lapkričio 18 dieną, per Europos supratimo apie antibiotikus dieną, siekiame atkreipti visuomenės, sveikatos priežiūros specialistų, politikų dėmesį ir didinti supratimą apie teisingą antibiotikų vartojimą.

Dėl atsparumo antimikrobinėms medžiagoms didėjimo antimikrobiniai vaistai, tarp jų ir antibiotikai, praranda savo efektyvumą gydant įvairias užkrečiamas infekcijas, o tai didina šių infekcijų plitimą visuomenėje.

Didėjantis atsparumas antibiotikams yra opi viso pasaulio sveikatos, maisto pramonės ir saugos problema, kuri gali paliesti kiekvieną iš mūsų. Nors antibiotikų atsparumo didėjimas yra natūralus procesas, tačiau netinkamas jų naudojimas dar labiau jį pagreitina. Didėjantis pavojingų infekcijų, tokių kaip pneumonija, tuberkuliozė, gonorėja ir salmoneliozė, skaičius tampa problema – šios ligos vis sunkiau išgydomos, nes antibiotikų efektyvumas mažėja.

Svarbu suprasti, kad didėjantis antibiotikų atsparumas lemia ilgesnę hospitalizacijos trukmę, didesnius kaštus sveikatos sistemai ir didesnį mirčių skaičių.

Kaip galime padaryti kiekvienas iš mūsų, kad pristabdytumėme atsparumo antibiotikams didėjimą?

  1. Reguliariai plaukite rankas, laikykitės taisyklingos maisto higienos.
  2. Nekontaktuokite su žmogumi, sergančiu infekcinėmis ligomis.
  3. Vartokite antibiotikus racionaliai ir tik su gydytojo paskyrimu.
  4. Suvartokite visą paskirtų antibiotikų kursą.
  5. Niekada nevartokite spintelėse užsilikusių antibiotikų likučių. Nebaigtus vartoti antibiotikus reikėtų atiduoti į vaistines utilizavimui.
  6. Niekada nesidalinkite antibiotikų su kitais.
FacebookMessenger
Naujienos
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support