2023 lapkričio 16 d. Ketvirtadienis
Lapkričio 16 dieną minime tarptautinę nerūkymo dieną

Sveikiname Tarptautinės Nerūkymo dienos proga! Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia – „Mums reikia maisto, o ne tabako“.  

Kasmet trečią lapkričio ketvirtadienį yra švenčiama Tarptautinė nerūkymo diena ir tuo skatinama atkreipti dėmesį į tabako vartojimo sukeliamas problemas.

Nors dažniausiai kalbant apie rūkymą pabrėžiama milžiniška žala sveikatai, tačiau šiais metais PSO kviečia atkreipti dėmesį į ne visada pastebimą tabako pramonės pusę.

Šūkis „Mums reikia maisto, o ne tabako“ pabrėžia, kaip svarbu suskubti imtis veiksmų dėl tabako pramonės įtakos viso pasaulio maisto saugumui bei su tabako auginimu susijusių pavojų žalai – gamtai, miškams, dirvožemiui.

Tabako auginimas yra didžiulis maisto trūkumo pasaulyje kaltininkas. Kasmet tabako auginimui naudojama apie 3,5 milijono hektarų žemės ir yra iškertama apie 200 000 hektarų miškų per metus. Tabako auginimas reikalauja daug išteklių, pesticidų bei trąšų, kurie sukelia dirvožemio degradaciją ir derlingumo mažėjimą. Tabako auginimui naudojama žemė tampa mažiau pajėgi auginti kitus augalus ir taip didėja maisto stokos problema. Palyginti su kita žemės ūkio veikla (pvz. kukurūzų auginimu ir net gyvulių ganymu) tabako auginimas daro daug žalingesnį poveikį gamtai, nes tabako dirbamos žemės yra labiau linkusios į dykumėjimą.

Tabako auginimo sukeliamos problemos nesibaigia ties maisto trūkumu. Tabako auginimas susijęs su intensyviu insekticidų ir toksiškų cheminių medžiagų naudojimu, todėl daugelis ūkininkų kenčia nuo sveikatos sutrikimų. 2023 m. Pasaulio sveikatos organizacijos siūloma kampanija ragina vyriausybes parengti tinkamą politiką ir strategijas bei sudaryti sąlygas tabako augintojams pereiti prie maistinių augalų auginimo.

O ką galime padaryti kiekvienas iš mūsų? Atsakymas paprastas – nerūkyti.

Kviečiame visus, norinčius nustoti rūkyti, dalyvauti NEMOKAMOJE kognityvine ir elgesio terapija paremtoje grupėje „Tu gali mesti rūkyti“. Daugiau informacijos bei registraciją rasite čia >>> (vietų skaičius ribotas).

Nuoroda į PSO straipsnį >>>

FacebookMessenger
Naujienos
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support