Ligų prevencijos stiprinimo programa
Miego svarba imuninei sistemai: nuotolinė paskaita su neuromokslininke dr. Laura Bojarskaite

Pandemijos laikotarpiu imuniteto stiprinimas tapo viena iš svarbiausių temų visame pasaulyje. Tačiau mažai kas pagalvoja apie miego vaidmenį mūsų imuninei sistemai, o jis tikrai didelis. Moksliniai tyrimai rodo, kad nepakankamas miego kiekis didina riziką susirgti infekcinėmis ligomis net 4 kartus. Taip pat, apsauginių ląstelių kiekis organizme sumažėja net 70%.

Kviečiame vilniečius pasiklausyti neuromokslininkės Lauros Bojarskaitės paskaitos apie miego svarbą imunitetui.

Šioje paskaitoje bus pasakojama apie miego svarbą imuninei sistemai, o tai geriausiai iliustruoja moksliniai tyrimai parodantys kas nutinka mūsų imunitetui negavus pakankamai miego. Kalbėsimės kaip per mažas miego kiekis paveikia mūsų imlumą vakcinoms, užkrečiamumą virusams, bei mūsų imuninės sistemos gynybines sistemas, tokias kaip „ląstelės-žudikės“ bei apie pavojų pranešančios informacinės molekulės. Taip pat sužinosite kas yra imuninės sistemos atmintis ir kodėl miegas svarbus ją palaikyti.

Apie lektorę:

Laura Bojarskaitė yra neuromokslų daktarė, mokslo populiarintoja, meditacijos neuromokslo mokytoja.

Pastaruosius 6 metus mokslininkė dr. Laura Bojarskaitė tiria miegą ir miego svarbą „smegenų plovimui“, t. y. kenksmingų toksinų pašalinimui iš smegenų – procesui, kuris yra labai svarbus neurodegeneracinių ligų prevencijai. Lauros miego tyrimų rezultatai buvo paskelbti prestižiniuose mokslo žurnaluose, tokiuose kaip „Nature Communications“, ir aprašyti tarptautiniuose populiariųjų mokslo naujienų portaluose, tokiuose kaip „Technology Networks“ ir „Neuroscience News and Research“. Laura taip pat yra jogė, knygų mylėtoja ir aistringa mokslo komunikatorė. Jos populiarius mokslo straipsnius, vaizdo įrašus, tinklalaides, interviu ir paskaitas galite rasti linktree @LauraNeuroTalks.

Būtina registracija. Užsiregistravusiems dalyviams dieną prieš paskaitą bus atsiųsta paskaitos nuoroda.

Daugiau informacijos:  arba telefonu +37065994766.

FacebookMessenger
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support