2021 rugsėjo 16 d. Ketvirtadienis
Mokinių testavimas COVID-19 kaupinių metodu – pristatome pirmuosius rezultatus

Prasidėjus mokslo metams, siekdami užtikrinti koronaviruso plitimo suvaldymą ugdymo įstaigose, aktyviai dalyvaujame testavimo procesuose. Apmokome vyresniųjų klasių mokinius atlikti savikontrolės tyrimus, atliekame aplinkos paviršių ėminių tyrimus ikimokyklinėse ugdymo įstaigose taip pat kaupinių tyrimus pradinių klasių mokiniams.

Vien kaupinių tyrime nuo rugsėjo 8 iki 15 dienos sudalyvavo 100 ugdymo įstaigų:

  • tyrimą atliko net 13 390 mokinių, kurie sudarė 2 708 kaupinius;
  • iš visų paimtų kaupinių 93 buvo teigiami.

Nustačius teigiamą kaupinį, visi kaupinį sudarantys mokiniai turi registruotis atlikti individualų PGR tyrimą iš nosiaryklės, kad būtų nustatytas sergantysis. Teigimas COVID-19 kol kas nustatytas 45 mokiniams, kiti mokiniai šiuo metu testus atlieka arba laukia jo rezultatų.

Nustačius teigiamą PGR tyrimo rezultatą, aktyviai  bendradarbiaujame su ugdymo įstaigos bendruomene ir inicijuojame sklandų mokinių bei įstaigos darbuotojų informavimo procesą. Taip pat nuolat konsultuojame ir teikiame rekomendacijas dėl tolesnio ugdymo proceso organizavimo.

Pirmieji tyrimo rezultatai parodo, kad COVID-19 virusas niekur nesitraukia, tačiau kartu labai džiugu, kad sukurtas testavimo procesas leidžia laiku pastebėti kylančias rizikas, greitai priimti sprendimus ir taip užkirsti kelią viruso plitimui. Kartu su visa komanda negailėdami laiko ir pastangų siekiame užtikrinti, kad Vilniaus mesto mokiniai ir toliau galėtų mokytis saugiai kontaktiniu būdu!

Daugiau informacijos apie kaupinių tyrimo metodą, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir paaiškinamąją / mokomąją vaizdo medžiagą rasite mūsų puslapyje čia.

FacebookFacebook Messenger
Naujienos