2021 gruodžio 13 d. Pirmadienis
Pagalba asmenims, susiduriantiems su alkoholio vartojimo problemomis – leidinys „Kita stotelė“

Naujausi Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad per pastaruosius keletą metų Lietuva pasiekė pozityvių pokyčių alkoholio vartojimo srityje. Pastebėta, kad nuo 2015 m. iki 2019 m. alkoholinių gėrimų suvartojimas sumažėjo net 17 proc. Teigiami pokyčiai pastebimi ir gilinantis į tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų statistinius duomenis.

Nepaisant šių pokyčių, alkoholio vartojimas Lietuvoje vis dar viršija Europos vidurkį ir išlieka reikšmingu visuomenės sveikatos iššūkiu. Tyrimai rodo, kad vertinant žalą asmeniui ir jo aplinkiniams, alkoholis yra įvardijama kaip žalingiausia psichoaktyvioji medžiaga, bendrai vertinant sukelianti daugiau žalos nei heroinas.

Šie duomenys skatina ir toliau imtis aktyvių, gerosiomis praktikomis ir mokslo įrodymais grįstų priemonių alkoholio vartojimo problemai spręsti. Pastebima, kad pozityviems pokyčiams atsirasti reikšmingą poveikį gali turėti: nuoseklūs politiniai veiksmai ir sprendimai, visuomenės švietimas apie problemą ir prieinamas pagalbos galimybes bei aktyvi prevencinė veikla. Atsižvelgdama į tai, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ komanda išleido informacinį leidinį „Kita stotelė“, skirtą asmenims, susiduriantiems su alkoholio vartojimo problemomis.

Šis leidinys skirtas ne tik žalingai alkoholį vartojantiems asmenims, bet ir jų artimiesiems, su šiomis asmenų grupėmis dirbantiems specialistams, taip pat ir kiekvienam, kurį domina alkoholio vartojimo problematika.

Leidinyje gydymosi procesas pristatomas kaip kelionė, kurioje kiekviena stotelė apibūdina svarbiausius besigydančiajam kylančius iššūkius. Leidinyje „Kita stotelė“ turėsite galimybę įsivertinti savo alkoholio vartojimo lygį, nusimatyti tinkamiausią „kelionės“ pradžios tašką, susipažinti su gydymosi proceso eiga ir sužinoti daugiau apie įstaigas, kuriose galima gauti reikiamą pagalbą.

Leidinyje pateikiama informacija apie Vilniuje teikiamas medicinines, psichologines ir socialines paslaugas asmenims, susiduriantiems su alkoholio vartojimo problema. Taip pat rasite labai paprastų, bet naudingų patarimų, kuo užsiimti laisvalaikiu, kokiose įdomiose veiklose dalyvauti, pateikiamos rekomendacijas, kuo užsiimti be alkoholio, kad skatintumėte asmeninį tobulėjimą bei gyventumėte sveikiau. Skyriuje „Dar nepasiruošusiems keliauti“ galėsite susipažinti su informacija, kuri gali būti naudinga siekiant išvengti itin neigiamų alkoholio vartojimo pasekmių.

Leidinys „Kita stotelė“ pristatytas „Vilnius sveikiau“ partneriams, ASPĮ atstovams, įstaigoms, kurios tiesiogiai dirba su leidinio tiksline grupe. Leidinys gali būti kaip priemonė, kurią galima naudoti darbe, padedant asmeniui gauti visapusišką pagalbą.

 „Kita stotelė“ – tai informacinis leidinys apie Vilniuje teikiamas medicinines, psichologines ir socialines paslaugas asmenims, susiduriantiems su alkoholio vartojimo problemomis. Jį galite rasti ČIA: https://www.vilniussveikiau.lt/informacinis-leidinys-kita-stotele/

FacebookFacebook Messenger
Naujienos