2023 balandžio 26 d. Trečiadienis
Pasaulinė imunizacijos savaitė

Balandžio 24-30 dienomis minime pasaulinę imunizacijos savaitę. Šią savaitę visas pasaulis primena kaip svarbu yra didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją bei skiepus nuo ligų, kurias efektyviausiai suvaldo vakcinos.

Vakcinos yra viena įtakingiausių visų laikų mokslo naujovių, padedančių apsaugoti žmonių kartas nuo infekcinių ligų visą jų gyvenimą. Daugiau nei 200 metų trukusių tyrimų, pasaulinio bendradarbiavimo ir griežtų bandymų darbas leido sukurti saugias ir veiksmingas vakcinas nuo daugiau nei 25 ligų.

Gripas, hepatitas B, kokliušas, tymai, erkinis encefalitas, vėjaraupiai, COVID-19 infekcijos ir daugelis kitų ligų tapo puikiai valdomos vakcinacijos pagalba.

Visuomeninė imunizacija padeda išvengti 3,5-5 milijonų mirčių kiekvienais metais, nuo tokių infekcinių ligų kaip difterija, kokliušas, gripas ir tymai.

Tėvai gali mažiau jaudintis, kad jų vaikai gali susirgti ligomis, kurios kažkada kankino praėjusias kartas. Per pastaruosius du dešimtmečius daugiau nei 1,1 milijardo vaikų buvo paskiepyti, kasmet išgelbėjant 4–5 milijonus gyvybių ir per pusę sumažinant vaikų mirčių skaičių.

Lietuvoje nemokamai, tai yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, vaikai skiepijami nuo 14-os užkrečiamųjų ligų pagal Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Jei dėl tam tikrų priežasčių vaiką pavėluota paskiepyti, tėvams tereikia su juo kreiptis į savo šeimos gydytoją ir vaikas bus skiepijamas pagal individualų skiepijimų kalendorių.

PSO rekomenduoja išlaikyti ne mažesnes kaip 90 proc. vaikų skiepijimo apimtis visoje Lietuvoje ir kiekvienoje savivaldybėje, o nuo tymų ir raudonukės – ne mažesnes kaip 95 proc., jeigu vaikų paskiepijama mažiau, mūsų nebesaugo kolektyvinis imunitetas.

Daugiau informacijos apie vaikų skiepijimų kalendorių: https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/visuomenes-sveikatos-prieziura/uzkreciamuju-ligu-valdymas/skiepai

FacebookMessenger
Naujienos
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support