Pasaulinė savižudybių prevencijos diena 2022

Net kas dešimtas vilnietis yra išgyvenęs artimojo savižudybę, rodo birželio mėnesį Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atlikta psichikos sveikatos apklausa.

Todėl rugsėjo 10-ąją minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną kviečiame nelikti abejingais ir pakviesti savo artimuosius drauge sudalyvauti šiai dienai skirtuose renginiuose. Juose kalbėsimės apie tai, kodėl svarbu ne tik suteikti pagalbą asmenims, kurie patys turi suicidinių minčių. Bet taip pat nepamiršti pasikalbėti su žmonėmis, kurie išgyveno artimo žmogaus savižudybę. Juk užmegztas pokalbis gali padėti. 💛

RENGINIO PROGRAMA:

RUGSĖJO 9 d. (penktadienis)

10:00-11:00 Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos minėjimui skirta spaudos konferencija.

Tiesioginę renginio transliaciją galėsite stebėti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ Facebook paskyroje.

RUGSĖJO 10 d. (šeštadienis)

10:00-14:00 safeTALK mokymai (renginio vieta bus tikslinama)

Mokymų metu išmoksi atpažinti savižudybės ženklus, sužinosi kaip pradėti pokalbį apie savižudybę bei kur artimąjį nukreipti pagalbos.
Registracija į nemokamus mokymus → https://forms.office.com/r/e7J81atYYN (Registracija stabdoma)

10:00-14:00
Pokalbiai su psichologu
Užmegztas pokalbis gali padėti. Todėl kviečiame svarstančius, tačiau galbūt vis dar nedrįstančius kreiptis į specialistą pagalbos, atvykti į pokalbį su psichologu ir užduoti visus Jums rūpimus klausimus (pvz.: kur kreiptis pagalbos, kaip pasirinkti specialistą, ko galima tikėtis konsultacijų metu ir pan.). Atkreipiame dėmesį, kad šis pokalbis nėra psichologinė konsultacija.
Registracija į pokalbį su psichologu → https://forms.office.com/r/CaAJTszwZA


13:00-15:00
Dviračių žygis
Dviračiais ar paspirtukais leiskimės į dviračių žygį kartu su mums artimais žmonėmis ir važiuodami užmegzkime pokalbius, kurie gali padėti! Kasmet minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną neabejingi žmonės visame pasaulyje kartu leidžiasi į dviračių žygius, taip siekdami atkreipti dėmesį į šią visuomenei svarbią temą.

Registruokis į dviračių žygį čia → https://forms.office.com/r/rEnAVg72UR
Žygio maršrutas: Lukiškių aikštė – Žvėrynas – Vingio parkas – Upės g. – Mindaugo tiltas – Gedimino prospektas – Lukiškių aikštė

15:00-16:00 Diskusija Lukiškių aikštėje
Su specialistais ir žinomais žmonėmis kalbėsimės apie tai, ką išgyvena su artimojo savižudybe, suicidinėmis mintimis ar kitais emociniais sunkumais susidūrę žmonės. Diskusijos dalyviai pasidalins savo mintimis bei jautriomis asmeninėmis patirtimis, taip pat pateiks praktinius patarimus, kaip padėti sau bei šalia esančiam.

Renginio organizatoriai: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“, Vilniaus miesto savivaldybė

Renginio partneriai: Vaikų linija, Jaunimo linija, Pagalbos moterims linija, Sidabrinė linija, Nacionalinė dailės galerija, Krizių įveikimo centras, asociacija Artimiems, Vyrų krizių ir informacijos centras

FacebookMessenger
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support