Pasaulinė savižudybių prevencijos diena 2023 „Padėk pamatyti šviesą“

Kiekvienais metais Vilniaus m. sav. visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ mini Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, kurios tikslas yra užmegzti pokalbį apie psichikos sveikatą ir atkreipti dėmesį į vieną bene opiausių problemų mūsų visuomenėje – savižudybes ir jų stigmą. „Vilnius sveikiau” Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos minėjimas vyks rugsėjo 8-9 d.

Šių metų komunikacinė renginio žinutė – „Padėk pamatyti šviesą“. Tęsdami IASP (International Association for Suicide Prevention) 2020-2023 žinutę „Creating Hope Through Action“, akcentuosime tai, kad mintys nenorėti gyventi dar nėra veiksmas, tai minčių projekcija, kad nebėra kitos išeities. Todėl labai svarbu žmogui padėti surasti daugiau šviesių minčių ir jėgų gyventi.

Šiai dienai paminėti skirtuose renginiuose kalbėsime apie tai, kodėl svarstančiam apie savižudybę žmogui yra svarbu turėti viltį, kuri padėtų įveikti dabartinius sunkumus ir būtų lyg šviesa gyvenime.

RENGINIO PROGRAMA:

RUGSĖJO 8 d. (penktadienis)

10:00-11:00 TIESIOGINĖ SPAUDOS KONFERENCIJA

Bus kalbama apie psichikos sveikatos paslaugų plėtrą ir reformą, savižudybių statistiką Vilniuje, savižudybių prevencijos strategiją („Vilnius sveikiau” teikiamas paslaugas savižudybių prevencijai), savižudybių rizikos veiksnius (tiesiogiai susijusius su naštos jausmu – ypatingai aktualu vyresnio amžiaus gyventojams), bus trumpai akcentuojami „Vilnius sveikiau” suaugusiųjų gyvensenos tyrimo duomenys, bylojantys apie vienatvę ir laimės jausmą.

Svečiai:

– Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė

– psichologas-suicidologas Paulius Skruibis

– Vilniaus m. sav. visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” (l.e.p.) direktorė Aurelija Šiautkulienė

Tiesioginę renginio transliaciją galėsite stebėti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ Facebook paskyroje.

 

RUGSĖJO 9 d. (šeštadienis)

(Vingio parkas)

13:00-15:00

  • Nevyriausybinių organizacijų mugė – pokalbiai su partneriais (Jaunimo linija, Vaikų linija, Žvelk giliau, Krizių įveikimo centras, Pagalbos moterims linija, Vyrų krizių ir informacijos centras) Vingio parke apie emocinę sveikatą ir pagalbos galimybes. Partneriai prie Vingio parko estrados (lauke) interaktyviais būdais pristatys savo veiklas, kvies pasikalbėti apie emocinę sveikatą.
  • „Šviesus pokalbis“ – Vingio estrados pievelėje kviesime Jus jaukiai įsitaisyti sėdmaišiuose bei pasikalbėti apie emocinę sveikatą.

13:00-15:00 DVIRAČIŲ ŽYGIS

Dviračių žygis – visame pasaulyje minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną yra organizuojami dviračių žygiai. Šiuo gestu nešama žinia apie savižudybių prevencijos svarbą. Todėl nuoširdžiai norime Jus pakviesti dalyvauti ir skleisti šviesą kartu!

Žygio maršrutas: Vingio parkas, Neries krantinė, Upės, Žvejų gatvės, Karaliaus Mindaugo tiltas, T. Vrublevskio, Šventaragio gatvės, Gedimino prospektas, A. Mickevičiaus, Birutės gatvės, Vingio parkas.

Registracija >>>

15:00-16:00 TINKLALAIDĖ

Tinklalaidė – gyvos tinklalaidės transliacijos stebėjimas „Vilnius sveikiau” namuose (Vingio parko estradoje) bei Facebook paskyroje.

Tinklalaidėje kalbėsime apie psichinę sveikatą, savižudybių problemą, asmeninę patirtį ir kaip kiekvienas turime atrasti viltį.

Daugiau informacijos netrukus.

Registracija į gyvos transliacijos stebėjimą >>>

 

FacebookMessenger
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support