2020 birželio 2 d. Antradienis
Pažink save ir savo kūną: nauja programa paauglėms

Šiandien tobulo kūno kultas yra labai paplitusi problema, su kuria dažnai susiduria jaunos merginos. Tai atsispindi ir socialinėje medijoje bei žiniasklaidoje. Neretai ši problema kelia nemalonias emocijas, formuoja neigiamą požiūrį į save bei į savo kūną, o tai turi įtakos valgymo įpročiams.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Biuras) pradeda naują programą, skirtą 16–18 m. merginoms, ir kviečia prisijungti į „Savęs ir savo kūno pažinimo“ grupės užsiėmimus nuo liepos 28 d.

Paauglės – pažeidžiamiausia grupė 

Paauglystės laikotarpiu, kuomet dar formuojasi asmenybė, besikeičiančios kūno formos tampa išties svarbiu savęs vertinimo aspektu. „Paauglės yra pažeidžiamiausia visuomenės grupė, kurias veikia visuomenės spaudimas dėl idealių kūno formų“, – teigia Biuro ligų prevencijos programų koordinatorė Liepa Šalūgaitė.

Socialinė medija skatina iškreiptą vertinimą

Socialinė medija (pvz., Instagram, Facebook) skatina perdėtą rūpestį savo išvaizda, lyginimąsi su kitais, perfekcionizmą. Minėti veiksniai gali neigiamai paveikti savęs ir savo kūno vertinimą, o tuo pačiu formuoti netinkamus maitinimosi įpročius, galinčius paskatinti valgymo sutrikimų atsiradimą.

Nors nėra vieningų intervencinių ir prevencinių priemonių valgymo sutrikimams, tačiau svarbus išlieka įvairialypis švietimas bei įgūdžių formavimas, apimantis tikslingų psichosocialinių žinių plėtrą, kritinio mąstymo socialinėms medijoms formavimą, darnaus santykio su maistu ir savo kūnu kurimą.

Apie programą

Programa skirta merginoms, norinčioms geriau pažinti save ir savo emocijas, sužinoti kas yra pozityvus požiūris į kūną, kaip geriau jį pažinti taikant įvairias technikas. Susipažinti su intuityvaus valgymo metodikomis, suprasti emocijų ir maitinimosi sąsajas.

Užsiėmimų metu bus kalbama apie savivertę ir pozityvų kūno vaizdą, socialinės medijos įtaką požiūriui į savo kūną, pagrindines emocijas ir emocinį valgymą. Užsiėmimų metų bus atliekamos įvairios praktikos: kūno vaizdo, intuityvaus valgymo, kūrybinio rašymo, dėmesingo įsisąmoninimo.

Programos trukmė: 3 savaitės. Užsiėmimai vyks 2 kartus per savaitę, juos sudarys teorija ir praktinės užduotys.

  • Vieno užsiėmimo trukmė: 1,5 val.
  • Užsiėmimai vieta: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras (Polocko g. 12-2, Vilnius)
  • Užsiėmimų pradžia: liepos 28 d. 15 val.

Registracija: http://bit.ly/2PEx8xP

Daugiau informacijos: liepa.salugaite@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos