2021 vasario 15 d. Pirmadienis
Pirmieji išbandę testavimą kaupiniu principu – UAB „Grinda“ darbuotojai

Vasario 15 d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ pradėjo pilotuoti dvi savaites truksiantį Vilniaus miesto savivaldybės įmonių darbuotojų testavimą kaupinio principu. Pirmieji, kuriems iš nosies landų buvo atliktas tepinėlių ėminių kaupinio tyrimas – UAB „Grinda“ darbuotojai. Šiandien nuo 6.30 val. iki 10 val. testavimui į mobilųjį punktą atvyko 67 žmonės, iš viso paimta 14 kaupinių.

Anot „Vilnius sveikiau“ specialistų, tepinėliai imami iš abiejų nosies landų, todėl šis tyrimas yra daug paprastesnis nei visiems žinomas PGR tyrimas, kuris imamas iš nosiaryklės ir gerklės.

„Šiandien pradedame dar vieną svarbų procesą COVID-19 pandemijos valdymo kontekste – Vilniaus miesto savivaldybės įmonių darbuotojų testavimą kaupiniais. Šio kaupinių PGR tyrimo išskirtinumas tas, kad visi ėminiai paimti ėminio vietoje yra grupuojami toje pačioje virusologinėje terpėje. Tai dar paprastesnis ir optimizuotas testavimo būdas, kuriuo siekiame efektyvesnių rezultatų. Noriu padėkoti Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Vilniaus miesto savivaldybei už pasitikėjimą ir galimybę organizuoti bei koordinuoti šį procesą“, – teigia „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Direktorė teigia, kad UAB „Grinda“ darbuotojų testavimas vyko sklandžiai, nors ir teko susidurti su technologiniais iššūkiais, kurie šiuo metu yra sprendžiami. Netrukus bus testuojamos kitos Vilniaus miesto savivaldybės įmonės.

FacebookMessenger
Naujienos
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support