Psichikos sveikatos stiprinimo programa
Psichologinė grupė bandžiusiųjų nusižudyti artimiesiems
Kas?

Psichologinė-edukacinė grupė bandžiusiųjų nusižudyti artimiesiems.

Kam skirta?

Pilnamečiams asmenims, susidūrusiems su artimojo bandymu nusižudyti ir norintiems geriau suprasti su savižudybės rizika susijusią elgseną, o taip pat norintiems pagilinti žinias apie tinkamos pagalbos teikimą, užtikrinant savo paties saugumą.

Grupė nerekomenduojama asmenims, ką tik patyrusiems sunkią krizę, netektį ar turintiems psichozinių sutrikimų. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis individualios psichoterapeuto konsultacijos.

Ką veiksime?

Susitikimų metu aptarsime dažniausius su savižudybės tematika susijusius mitus, aiškinsimės, kas yra savižudybės rizika, kokie yra su ja susiję veiksniai, ką reiškia pasikartojantys grasinimai nusižudyti, o taip pat kokios būna savęs žalojimo formos. Kalbėsime ne tik apie tai, kaip suteikti tinkamą pagalbą artimajam, išreiškiančiam ketinimus nusižudyti, bet ir kaip padėti sau atsidūrus krizinėje situacijoje. Pasversime savo asmenines galimybių ir atsakomybės ribas, būdus užtikrinti savo pačių saugumą neatstumiant artimo žmogaus, o taip pat kur rasti daugiau pagalbos resursų.

Kaip viskas vyks?

Kviesime į 9 kassavaitinius grupės susitikimus. Susitikimai vyks 1 kartą per savaitę pirmadieniais nuo 17 val. iki 18 val. 30 min. 1 susitikimo trukmė 1 val. 30 min.

Daugiau informacijos: psichologai@vvsb.lt 

kitos programos