Psichikos sveikatos stiprinimo programa
Psichosomatinė psichoterapijos grupė (užpildyta)
Kas?

Psichoterapinė grupė, skirta asmenims, kurie patiria kūno negalavimų, tačiau medikai dažnai neranda tokių negalavimų priežasties.

Kam skirta?

Žmonėms, kurie patiria fizinių (kūno) negalavimų, ligų, sutrikimų, kurių fizinės priežasties nepavyko surasti medicininių tyrimų metu ir kurių priežastis gali būti psicho-emocinėje žmogaus savijautoje.

Ką veiksime?

Psichoterapinės grupės terapinė nauda yra galimybėje konfidencialiai pasidalinti savo patiriamomis problemomis su panašaus likimo žmonėmis, išgirsti kitų patirtį tais pačias klausimais, gauti sėkmingos patirties patarimų bei specialistų įvertinimą „iš šalies“. Psichosomatinių problemų kamuojami žmonės išgyvena daug jausmų, pradedant nuo tiesiog nesupratimo ir atstūmimo jausmo (kai nerandama ligos priežastis) ir baigiant giliu liūdesiu (depresija) ir nusivylimu savimi dėl to, ką jie patiria. Galimybė saugiai išsakyti savo jausmus ir būti išgirstu bei suprastu tokių pat „likimo brolių/seserų“ – yra daugiausiai terapinės naudos duodanti šios psichoterapinės grupės dalis. Bandymas atrasti tam tikrų dėsningumų su psichosomatinių simptomų pasireiškimų kūne kartu su panašaus likimo dalyviais taip pat būtų naudinga patirtis, bandant suprasti save ir savo kūną.

Kaip viskas vyks?

Susitiksime 1 kartą per savaitę. Iš viso bus 10 kassavaitinių susitikimų.

Daugiau informacijos: psichologai@vvsb.lt 

kitos programos