2021 gruodžio 22 d. Trečiadienis
Saugus sugrįžimas į klases po Kalėdų atostogų – visi moksleiviai bus kviečiami namuose atlikti greitąjį antigeno testą

Kaip ir prieš rudens, taip ir prieš Kalėdų atostogas rūpinamės, kad po jų moksleiviai į klases sugrįžtų saugiai. Šią savaitę Vilniaus mokyklose visiems 1–12 klasių mokiniams pradėti dalinti nemokami greitieji antigeno testai (toliau – GAT), kuriuos jie atliks prieš grįždami atgal į klases.

Profilaktinis testavimas yra viena iš priemonių, padedanti stabdyti viruso plitimą ugdymo įstaigos bendruomenėje. Po mokinių rudens atostogų, kai prieš sugrįžtant į klases taip pat buvo taikomas testavimas GAT, visuomenės sveikatos specialistai informavo apie itin sumažėjusį užsikrėtusiųjų COVID-19 liga skaičių.

Visi 1-12 klasių mokiniai iki Kalėdų atostogų iš mokymo įstaigų gaus po 1 GAT. Testai bus dalinami  ne tik mokiniams, kurių tėvai yra pasirašę sutikimus dėl vaikų testavimo mokykloje, bet ir tokių sutikimų nepasirašiusiems. Testą mokiniams rekomenduojame atlikti paskutinę atostogų dieną, prieš pat grįžtant į mokyklas.

Prieš atliekant GAT, kviečiame pasižiūrėti mokomąją vaizdo medžiagą, kaip testą gali atlikti vaikas savarankiškai. Ją rasite paspaudę ČIA. Taip pat galite peržiūrėti vaizdo medžiagą, kaip atlikti tyrimą vaikui gali padėti suaugęs asmuo, ją rasite paspaudę ČIA. Atliekant GAT, itin svarbu vadovautis ant pakuotės nurodyta instrukcija.


Ką daryti, jeigu greitojo antigeno testo atsakymas bus teigiamas?

Jei GAT atsakymas bus teigiamas (teste išryškės dvi juostelės), privalu nedelsiant užregistruoti mokinį PGR tyrimui telefonu 1808 arba internetu www.1808.lt Vilniaus mobiliajame punkte (V. Gerulaičio g. 1). Kol  bus gautas tyrimo atsakymas, mokinys turėtų izoliuotis, jokiu būdu negrįžti į mokyklą ir vengti bet kokių kontaktų.

Jei ir PGR atsakymas bus teigiamas, svarbu kreiptis į šeimos gydytoją ir pranešti ugdymo įstaigai apie vaiko ligą. Rekomenduojame vadovautis SMS žinutėje esančia informacija, atidarius nuorodą, anketoje nurodyti didelės rizikos kontaktus.

Jei GAT atsakymas bus neigiamas (išryškėjo tik viena kontrolinė juostelė) – nieko papildomai daryti nereikia, mokinys gali saugiai grįžti į mokyklą.

Linkime turiningų, saugių ir sveikų atostogų! 

FacebookFacebook Messenger
Naujienos