2011 balandžio 11 d. Pirmadienis
Sostinės gyventojus mokiniai skatino rūpintis jų ateitimi


Kiekvienais metais balandžio 7-ąją  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia Pasauline sveikatos diena. Šių metų šūkis – „Vartokime antimikrobinius vaistus atsakingai. Netinkamai gydantis šiandien, rytoj jie bus neveiksmingi”.

Skelbdama tokią Pasaulio sveikatos dienos temą PSO siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tinkamo antimikrobinių vaistų vartojimo svarbą, aiškinti žmonėms, kad antibiotikai efektyvūs tik prieš bakterinės kilmės infekcijas, jie nepadeda pasveikti nuo viruso sukeltų ligų, tokių kaip peršalimas ar gripas. Vartoti antibiotikus reikia tik gydytojui paskyrus ir laikytis vartojimo nurodymų, kad ir ateityje jie būtų efektyvūs.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Biuras)  bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Vilniaus miesto ugdymo įstaigomis, Balandžio 7-ąją dieną inicijavo akciją, kurios metu Vilniaus miesto gatvėse, viešosiose vietose, poliklinkose bei mokyklos bendruomenėse moksleiviai aiškino žmonėms, kodėl svarbu vartoti antimikrobinius vaistus atsakingai. Akcijos metu buvo dalinama informacinė medžiaga ir atšvaitai su 2011 metų Pasaulinės sveikatos dienos šūkiu „Vartokime antimikrobinius vaistus atsakingai. Netinkamai gydantis šiandien, rytoj jie bus neveiksmingi”.

Trylikoje Vilniaus miesto mokyklų Balandžio 7-osios rytą mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistai supažindino mokinius bei mokytojus su mikroorganizmų įvairove, jų poveikiu žmogaus organizmui, aiškino apie antibiotikų paskirtį ir teisingą jų vartojimą.  Šias žinias mokiniai panaudojo pasakodami apie antimikrobinių vaistų atsakingą naudojimą: praeiviams gatvėse, poliklinikų pacientams bei savo tėveliams. Salomėjos Nėries gimnazijos, Simono Daukanto gimnazijos bei Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos mokiniai lankstukų bei atšvaitų dalinimo akciją vykdė Vokiečių gatvėje, Gedimino prospekte taip pat prie Europos prekybos centro. Radvilų gimnazijos ir Antakalnio vidurinės mokyklos mokiniai akcijos atributiką dalino Šeskinės bei Antakalnio poliklinikose. Kitos mokyklos (Emilijos Pliaterytės pagrindinė, Lazdynų vidurinė, Barboros Radvilaitės vidurinė, Dabužinskio vidurinė, Jono Basanavičiaus gimnazija, Viršuliškių vidurinė bei Grigiškių „Šviesos” vidurinė mokykla) lankstinukus bei atšvaitus dalino savo mokyklų bendruomenėse, parnešdami tėveliams į namus.

Antimikrobinių vaistų vartojimas didėja nuo pat 1928 metų, kai buvo atrastas penicilinas. Pastaraisiais metais ypatingai padidėjo neatsakingas antimikrobinių vaistų vartojimas, dėl ko susidaro palankios sąlygos atsparių mikroorganizmų atsiradimui, plitimui ir gyvavimui. Atsparių mikroorganizmų sukeltos infekcijos sunkiai pasiduoda gydymui, kas lemia ilgesnę gydymo trukmę bei didesnę mirties riziką.


Kontaktai:
Evelina Ručinskienė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Tel.: 85-2711-244, el. p.
evelina.rucinskiene@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos