Mediateka
START FM „Vilnius sveikiau“ radijo laidos

Radijo laida „Vilnius sveikiau“ – apie sveikesnį Vilnių ir jo gyventojus!

Nuo šiol naudingą informaciją sveikatinimo temomis rasite ne tik mūsų internetiniame puslapyje bei socialiniuose tinkluose, bet ir galėsite išgirsti START FM radijo laidoje „Vilnius sveikiau“.  Laidose kalbame aktualiomis temomis, diskutuojame kartu su sveikatos specialistais bei garsiais visuomenės veikėjais, kurie dalinasi patarimais, naujienomis, renginiais ir mokymais. Laidos klausykite kiekvieną ketvirtadienį nuo 14 valandos START FM, taip pat laidų įrašus rasite nuorodose žemiau.

Laidos vedėja – Indrė Krivickaitė.

10–oji LAIDA. 2021-11-18 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kaip tvarkytis su įtampa ir nepervargti?: kartu su laidos vedėja Indre Krivickaite ir VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ projektų vadove ir eksperte Aurelija Auškalnyte kalbamės apie tai, kaip nepasimesti emocijų, darbų ir atsakomybių sūkuryje. Kodėl mums visiems itin svarbus kūniškas atsipalaidavimas ir mokymasis sustoti, pailsėti, leisti sau kartais ir nieko neveikti.

9–oji LAIDA. 2021-11-11 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kas yra imunitetas ir kaip jį stiprinti?: kartu su visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialiste Monika Sarulevičiūte kalbame apie imunitetą ir tai, kas jis yra. Ar tikrai mes galime stiprinti imunitetą ir kaip tai daryti? Kas iš tiesų yra imunitetas? Apie tai ir dar daugiau kalbame mūsų 9-ojoje START FM laidoje.

8–oji LAIDA. 2021-11-04 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kodėl žalingai alkoholį vartojantys žmonės nesikreipia pagalbos?: kartu su mūsų psichologe Milda Okaite kalbamės apie alkoholio vartojimo tendencijas Lietuvoje, svarstome, dėl kokių priežasčių žmonės įninka į alkoholį, kodėl jie nelinkę kreiptis pagalbos ir nepripažįsta savo priklausomybės. Laidoje plačiai pristatomas mūsų informacinis leidinys „Kita stotelė“, kuris skirtas asmenims, susiduriantiems su alkoholio vartojimo problemomis.

7–oji LAIDA. 2021-10-28 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Kodėl mes miegame?: kartu su mūsų l. e. p. visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Greta Klidziūte kalbame apie miegą ir jo svarbą tiek mūsų fizinei, tiek psichikos sveikatai. Kiek daug mums reiškia miegas? Kiek valandų miegoti per parą yra pakankamai? Kokių padarinių gali turėti ilgalaikis miego trūkumas? Šie ir dar daugiau atsakymų – 7-ojoje mūsų laidoje.

6–oji LAIDA. 2021-10-21 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Kaip stiprinti savo psichikos sveikatą?: kartu su mūsų psichikos sveikatos stiprinimo programų koordinatore Rūta Lukoševičiūte kalbamės apie pandemiją, jos įtaką mūsų savijautai, emocijoms, ryšiais su kitais žmonėmis. Diskutuojame, kodėl svarbu palakyti ryšį su kitu žmogumi, jų grupe, kodėl svarbu nebijoti išsakyti savo jausmų – ar tai būtų artimas žmogus, ar psichoterapeutas, ar grupinė psichoterapija.

5–oji LAIDA. 2021-10-14 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Sveika mityba – kaip maitintis sveikai ir tvariai?: kartu su „Vilnius sveikiau“ mitybos specialiste Virginija Kupčiūnaite kalbamės apie sveiką ir tvarią mitybą, pagrindines mitybos klaidas ir mitus, sezoninę mitybą ir taip, kaip geras ir sveikas maistas lemia mūsų gerą savijautą.

4–oji LAIDA. 2021-10-07 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Pirmoji pagalba – kaip laiku sureaguoti ir kaip suteikti pirmąją pagalbą?: kartu su „Vilnius sveikiau“ Sveikatos stiprinimo skyriaus specialiste Ala Cholopova ir paramedike Rasa Lukošiūte kalbamės apie tai, kaip nepasimesti nutikus nelaimingam atsitikimui, kaip iškviesti pirmąją pagalbą, kokios būna dažniausios klaidos.

3–oji LAIDA. 2021-09-30 „Vilnius sveikiau“ įrašas – „Planet Youth“ apie sveiką, aktyvų ir socialų jaunimą: kartu su „Vilnius sveikiau“ modelio koordinatore Emilija Gaidyte kalbėjome apie Lietuvos jaunimo žalingų medžiagų vartojimo tendencijas – kokios jos yra, kokie faktoriai turi įtakos ir kaip neigiamas tendencijas keisti. Emilija pristatė „Planet Youth“ modelį, kurio tikslas sumažinti jaunų žmonių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir pagerinti jų sveikatą bei gyvenimo kokybę.

2–oji LAIDA. 2021-09-23 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Fizinis aktyvumas: kartu su „Vilnius sveikiau“  fizinio aktyvumo specialistu Artūru Maiboroda ir fizinio aktyvumo programų koordinatore Aneta Možeiko kalbėjome apie fizinį aktyvumą – kodėl jis svarbus mūsų sveikatai, kaip pandemija pakeitė mūsų įpročius ir nuo ko pradėti, jei norisi daugiau judėti!

1–oji LAIDA. 2021-09-16 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Savižudybių prevencija: prisimindami rugsėjo 10 dieną įvykusią Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, kartu su „Vilnius sveikiau“ Savižudybių rizikos valdymo algoritmo koordinatore Viktorija Andreikėnaite dar kartą jautriai, tačiau nuoširdžiai ir akcentuodami svarbiausius dalykus pasikalbėsime apie savižudybių prevenciją – kodėl svarbu apie tai kalbėti, kaip apie tai kalbėti ir kaip padėti artimajam, nepažįstamajam ar net sau.

FacebookFacebook Messenger
Mediateka