2021 rugpjūčio 26 d. Ketvirtadienis
Tėvų ir vaikų santykiai: kaip susikalbėti? Dalyvaukite programoje „Neįtikėtini metai“

Vaikų psichikos sveikata yra itin svarbi ir aktuali tema, apie kurią kalbėti reikia jau ankstyvoje vaikystėje. Ką daryti, jeigu šeimoje sunku susikalbėti su mažamečiu vaiku? Projektas „Neįtikėtini metai“ (angl. Incredible years), sukurtas JAV ir turintis jau daugiau kaip 30-ies metų įgyvendinimo patirtį, siūlo šeimoms prisijungti prie Pozityvios tėvystės mokymų ir atrasti tvarų tėvų ir vaikų santykį. Šie mokymai skirti šeimoms, auginančioms 3–6 metų amžiaus vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų.

Higienos instituto įgyvendinamas projektas Lietuvoje vykdomas nuo 2019 metų, jame dalyvauja net 13 šalies savivaldybių, o Vilniuje tėvelius ar globėjus kviečiame registruotis į mokymus tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu. Renkamos 4 grupės, kurių pirmoji startuoja jau rugsėjo 7 dieną. Programa trunka 18 savaičių (4,5 mėn.), kartą per savaitę renkamasi į 2 val. bendrą grupės susitikimą. Mokymuose gali dalyvauti vienas iš tėvų arba abu tėvai, globėjai ar artimi asmenys kartu su mažamečiu vaiku.

JAV sukurtos programos efektyvumą patvirtina jau ne vienas atliktas mokslinis tyrimas, ji veiksmingai padeda sumažinti ar išvengti problemų, kylančių dėl vaikų elgesio ar emocijų sutrikimų. Pastebėta, kad mokymai gali apsaugoti sunkumų turinčius vaikus nuo įsitraukimo į nusikalstamas veikas, smurto ir psichoaktyvių medžiagų vartojimą.

Ši programa jums padės, jeigu norite sustiprinti ryšį su savo vaiku, geriau suprasti jo elgesį ir elgesio sunkumų priežastis, norite tobulinti tėvystės įgūdžius, padėti vaikui išmokti valdyti emocijas bei mokytis geriau pažinti tiek save, tiek savo vaiką.

Registruotis į tėvų grupes Vilniuje galite čia: https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/vilniaus-savivaldybes-grupe/

 

Tėvų grupių vadovių kontaktai

Nuotoliniai tėvų grupių susitikimai:

Ugnė Koršunovė (tel. 8 659 05442) ir Gražina Liutkevičė (tel. 8 659 05382)

Aurelija Šiautkulienė  (tel. 8 681 50318) ir Marija Kudrevičiūtė (tel. 8 681 50628)

Kontaktiniai tėvų grupių susitikimai:

Katažyna Labanienė (tel. 8 659 06446) ir Marina Mažionienė (tel. 8 659 06017)

Dovilė Varkalienė (tel. 8 681 50651) ir Viltė Striūkienė (tel. 8 658 65462)

 

Daugiau informacijos apie projektą – https://neitiketini-metai.lt/

FacebookFacebook Messenger
Naujienos