2021 lapkričio 4 d. Ketvirtadienis
Trys COVID-19 tyrimų rūšys – kuo jos skiriasi ir kada kuriuo testuotis?

Priklausomai nuo skirtingų situacijų, poreikio ar aplinkybių, šiuo metu gyventojai Vilniaus mobiliajame punkte yra testuojami trimis skirtingais būdais PGR tyrimas, ANTIGENO testas arba SEROLOGINIS tyrimas.

Kuo šie testai skiriasi, kada asmeniui reikia testuotis vienu, o kada – jau kitu, per kiek laiko gaunamas atsakymas ir kaip atvykti į mobilųjį punktą?

 

PGR tyrimas

Šis tyrimas atliekamas imant tepinėlį iš nosiaryklės. Tyrimo rezultatas parodo, ar asmuo šiuo metu serga COVID-19 liga, ar ne. Rezultatas po šio tyrimo gaunamas per 24 valandas.

Kam atliekamas šis testas?

 • Turintiems simptomų ar teigiamą antigeno/kaupinio rezultatą po profilaktinio testavimo;
 • Kartojantiems tyrimą po įtariamo atvejo ar nevertintino rezultato;
 • Iš užsienio valstybių atvykusiems ar norintiems susitrumpinti izoliacijos laiką izoliuotiems asmenims.

Į PGR tyrimą atvykite savo automobiliu, pasiruoškite asmens dokumentus ir telefoną, likite automobilyje ir neatidarykite langų, kol mobiliajame punkte dirbantis personalas nenurodys kitaip. Jeigu neturite galimybės nuvykti į punktą savo transportu, kreipkitės į Vilniaus miesto savivaldybę telefonu 85 2112 555.

 

ANTIGENŲ tyrimas

Šis tyrimas atliekamas imant tepinėlį iš nosiaryklės. Tyrimo rezultatas parodo, ar asmuo šiuo metu serga COVID-19 liga, ar ne. Rezultatas po šio tyrimo gaunamas per valandą nuo testo atlikimo.

Kam atliekamas testas:

 • Profilaktiškai besitestuojančioms grupėms;
 • Nėščiosioms;
 • Asmenims, turintiems kontraindikaciją vakcinacijai.

Į antigeno tyrimą galite atvykti tiek savo automobiliu, tiek pėsčiomis. Jeigu atvykote automobiliu, pastatykite jį į automobilių stovėjimo aikštelėje šalia mobiliojo testavimo punkto ir eikite link iškabos „GREITIEJI TESTAI“.

 

SEROLOGINIS tyrimas

Šis tyrimas atliekamas imant kraujo mėginį. Tyrimo rezultatas parodo, ar asmuo yra persirgęs COVID-19 liga. Rezultatas po šio tyrimo gaunamas per valandą nuo testo atlikimo.

Kam atliekamas testas?

Norintiems sužinoti, ar yra persirgę COVID-19 liga.

 

Į antigeno tyrimą galite atvykti tiek savo automobiliu, tiek pėsčiomis. Jeigu atvykote automobiliu, pastatykite jį į automobilių stovėjimo aikštelėje šalia mobiliojo testavimo punkto ir eikite link iškabos „GREITIEJI TESTAI“.

 

KAIP ELGTIS MOBILIAJAME PUNKTE?

 1. Atvykite žinutėje nurodytu registracijos laiku.
 2. SMS žinutėje gausite informaciją, kur, kada ir kokiam konkrečiam testui esate užsiregistravę – PGR, SEROLOGINIAM ar ANTIGENO.
 3. Atvykę į mobilųjį punktą sekite ženklus ir važiuokite ar eikite link to tyrimo, kuriam esate užsiregistravę.
 4. Būtinai dėvėkite nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
 5. Likite automobilyje ir neatidarinėkite lango tol, kol nebus nurodyta kitaip.
 6. Būkite pasiruošę savo asmens dokumentą ir telefoną.
 7. Vykdykite mobiliajame punkte dirbančio personalo nurodymus – važiuokite tik ten, kur jums nurodė, neatidarinėkite langų ir t.t.
 8. Grįžkite į namus, izoliuokitės ir laukite rezultato.

 

Registruotis testui galite čia: https://bit.ly/31jn0Dp

FacebookFacebook Messenger
Naujienos