2014 gegužės 30 d. Penktadienis
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kartu su Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono mokiniais paminėjo Pasaulinę dieną be tabako

2014 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 25-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako.

Šiais metais Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras akciją „Gėlė vietoj cigaretės“ organizavo Gegužės 29 dieną, 12 val. Vilniaus miesto ir rajono ugdymo įstaigų mokiniai dalino skrajutes ir gėles praeiviams gatvėse, prie didesnių prekybos centrų, įstaigų, iš viso buvo išdalinta 6000 informacinių skrajučių. Prie šios akcijos mielai prisidėjo ir LR Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Nuotraukų archyvas https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=639521356128271&id=354367007977042

Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.

Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, o pasekmės gali būti tragiškos. Mokslininkai siūlo dar kartą gerai pamąstyti, ar imti cigaretę į rankas iš tiesų verta. Įrodyta, kad rūkymas 10 metų paankstina insultą. Jeigu po nestipraus insulto žmogus ir toliau rūko, tikimybė patirti dar vieną insultą padidėja 10 kartų. Plaučių vėžys yra vienas dažniausių susirgimų rūkalių tarpe. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2012 m. nuo su rūkymu susijusių piktybinių navikų mirė 1 594 asmenys. Nepaisant neigiamų rūkymo pasekmių, šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta, todėl geriausia išvis nepradėti rūkyti!

10 priežasčių, dėl kurių turėtumėte atsisakyti rūkymo:

1. Pagerės Jūsų gyvenimo kokybė.
2. Pagerės Jūsų sveikata: pradings kosulys, sumažės dusulys, širdies ir kraujagyslių ligų, plaučių vėžio ir kitų ligų rizika bus mažesnė, nekankins rėmuo. Metus rūkyti, po 10 metų širdies priepuolio tikimybė prilygsta nerūkančio žmogaus širdies priepuolio tikimybei, o plaučių vėžio tikimybė sumažėja du kartus.
3. Naktį geriau miegosite, o dieną būsite žvalesnis ir turėsite daugiau energijos.
4. Pagražėsite ir apsisaugosite nuo ankstyvo odos senėjimo.
5. Sutaupysite pinigų.
6. Jausitės mažiau suvaržytas įvairių draudimų.
7. Nerūkantiems bus maloniau su Jumis bendrauti.
8. Maloniau kvepėsite.
9. Pagerės Jūsų skonio ir uoslės pojūčiai.
10. Jūsų gyvenimo trukmė pailgės 6–8 metais. Pamąstykite, kiek daug įdomaus ir prasminga per tą laiką būtų galima nuveikti.

Rūkymas – brangus malonumas. Pamėginkite paskaičiuoti, kiek jis jums kainuoja per savaitę, per vienerius metus, per penkerius metus. Turėtumėte pakraupti ir imti graužtis – juk tikrai galite išleisti pinigus naudingiau. Jei norite sužinoti, kiek pinigų sutaupytumėte nerūkydami ar metę rūkyti galite paskaičiuoti pasinaudodami interaktyvia skaičiuokle „Nerūkyti nieko nekainuoja” http://ntakd.lt/images/all/skaiciuokle/skaiciuokle.htm

Informaciją parengė:
Evelina Ručinskienė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Tel. 8 5 234 0235
El.p. evelina.rucinskiene@vvsb.lt

FacebookFacebook Messenger
Naujienos