2020 gegužės 22 d. Penktadienis
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia rūpintis sveikata nuo mažens: parengė edukacinę medžiagą

Karantino laikotarpiu ugdymo įstaigoms užvėrus duris, sveikatos ugdymas, kaip ir daugelis darželių ar mokyklų veiklos sričių, persikėlė į virtualią erdvę. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Biuras), rūpindamasis jauniausių vilniečių gera savijauta, parengė edukacinę sveikatos ugdymo medžiagą, kuri pagelbėtų pedagogams vykdyti veiklą nuotoliniu būdu, o tėvams – prasmingai ir įdomiai leisti laiką su vaikais namuose

Biuro edukacinė medžiaga, kurią sudaro vaizdo įrašai, rekomendacijos ir užduotys, yra parengta įvairioms sveikatos sritims, tokioms kaip sveika mityba, fizinis aktyvumas ar emocinė sveikata. Ne paslaptis, kad nuo mažens svarbu mokytis bei rūpintis tuo nuolat, o ypač šiuo metu, kai vis dar nemažai laiko praleidžiame namuose. Įstaigos specialistai siekia, kad tiek vaikai, tiek suaugusieji nepamirštų rinktis sveikatai palankesnius produktus, išliktų fiziškai aktyvūs bei mokytųsi atpažinti ir tinkamai valdyti savo emocijas.

„Visi pokyčiai gyvenime neretai sukelia sumaištį ir stresą, kurį gebame įveikti skirtingai, taigi rūpinimasis fizine ir emocine sveikata nėra savaime suprantamas – tam reikia žinių ir įgūdžių. Būtent ši neeilinė situacija šalyje parodė, kad su vaikais ir jaunimu apie sveikatą vis dar kalbamės ir diskutuojame nepakankamai. Tikimės, kad  edukaciniame kataloge pateikta medžiaga gali būti pasitelkta tokio pokalbio pradžiai“, – teigia Guoda Ropaitė-Beigė.

Katalogas apima visas sveikatos kryptis

„Kataloge rasite užduočių vaikams ir jaunimui, kaip pasirinkti organizmui naudingesnius produktus, dalijamės informacija, kas yra pridėtinis cukrus, kokia yra daržovių bei vaisių nauda. Jei domitės sveika mityba, sužinosite, kaip pasirinkti produktus pagal prekės etiketę arba suplanuoti sveikatai palankaus maisto meniu visai savaitei“, – parengtos medžiagos aktualumu dalijasi Biuro dietistai.

Be mitybos užduočių, kataloge rasite ir vaizdinę medžiagą apie fizinio aktyvumo palaikymą: nuo rankų ar akių mankštos, kvėpavimo pratimų iki aktyvios treniruotės. Pasak Biuro specialistų, svarbu ne tik sportuoti, bet ir tai daryti taisyklingai, ne kenkiant, o padedant savo sveikatai.

„Vaikams ir jaunimui skirtoje fizinio aktyvumo skiltyje be vaizdo įrašų, kaip atlikti mankštą namuose ir lauke, taip pat sukurti smagūs fizinio aktyvumo iššūkiai. Tai šiuolaikiškas kvietimas ne tik išmėginti save,   palaikyti fizinį aktyvumą, bet ir leisti smagiai laiką su savo šeima“, – įsitikinusi Guoda Ropaitė-Beigė.

Emocinės sveikatos stiprinimui pateiktos tiek linksmos užduotys vaikams, tiek informacinė medžiaga, kuria siekiama skaitytojus supažindinti su emocijų įvairove, tarp jų ir baime ar nerimu. Tėvai ar globėjai šioje skiltyje ras naudingų rekomendacijų, aktualių ir paaugliams.

Ne mažiau svarbi, ypač vaikams, yra burnos higiena, apie kurią Biuro specialistai taip pat dalijasi kataloge. Informacija, kokios klaidos dažniausiai yra daromos, valantis dantis, kaip pasirinkti tinkamas priemones burnos priežiūrai, padės išmokti taisyklingai rūpintis savo burnos higiena, neabejoja edukacinės medžiagos sudarytojai.

Visuomenės sveikatos specialistai pabrėžia, kad gera savijauta gali tapti ne tik mūsų visų tikslu, bet ir rezultatu, jei to mokysime mažiausius, suteikdami jiems žinių ir būdami pavyzdžiu. Dažnai to nedarome, nes patiems trūksta žinių ar laiko, o kartais tiesiog neturime priemonių aiškiai tam iškomunikuoti – Biuro pateiktos edukacinės medžiagos turinys būtent į tai ir yra orientuotas.

Visą katalogą galite rasti čia: https://bit.ly/2ZwOeDA

FacebookMessenger
Naujienos
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support